Ülemaailmsel loominguliste idufirmade võistlusel esindab Eestit AudioCat

16. aprill, 2024

Eestit esindab globaalsel võistlusel Creative Business Cup AudioCat, mis pakub mänge vaegnägijatele. Võistlus toimub 2.-3. juunil Taanis, Kopenhaagenis ja sellest võtab osa ca 80 riiki, kes on valinud end esindama  loomingulise ja innovatiivse idufirma.

„AudioCati mängudel on suurepärane sotsiaalne mõju, avades mängumaailma ka nendele, kes muidu videomänge mängida ei saa,“ kommenteeris võitjat žürii liige Sandra Saarniit StartupEstoniast.

„Creative Business Cupil osalemine võib olla uutele ettevõtjatele ja alustavatele ettevõtetele mitmel viisil kasulik. Lisaks mitmesugustele auhindadele pakub üritus kõigile suurepäraseid võimalusi oma teadmiste täiendamiseks, võrgustiku laiendamiseks ja inspiratsiooni saamiseks, samuti ainulaadset võimalust oma idee ülemaailmseks tutvustamiseks,“ ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Lisaks võitjale saavad Kopenhaagenis toimuvast üritusest osa  ka II ja III koha saanud startuppide esindajad: loomingulisi tapeete pakkuv Baubauwall, mis vähendab oma lahendusega ehitussektoris toimuvat paberiraiskamist ning säästlikke kenasti disainitud prügisorteerimislahendusi pakkuv Sortaider.

Tallinna Loomeinkubaatori eriauhinna, 3 koolitust ja 3 konsultatsiooni võitis  Ray Foil, kelle elektriline surfilaud kutsub inimesi surfama ka tuulevaikse ilmaga.

Estonian Business School pakub 3 EAP väärtuses vabalt valitud koolitust ettevõttele Rahu Care, mis valmistab innovatiivseid kuivshampoone.

Beamline kiirendi nõustamistele pääseb Baubauwall.

Kiidusõnu pälvis žüriilt ka Kelp Digitali toode Macula, mis lahendab elektrooniliselt jagatava materjali autoriõiguse küsimusi.

Loov Eesti on Creative Business Cup esindaja Eestis aastast 2012.

Creative Business Cup Eesti eelvooru läbiviimist toetavad  Estonian Business School, Prototron, Tallinna Loomeinkubaator ja Tartu Loomemajanduskeskus. 

   

Projekti toetab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondist loomemajanduse arendamise meetmest.