Üleskutse Eesti moeettevõtetele osaleda rahvusvahelises koolitusprogrammis

18. juuni, 2021

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) koostöös kodumaise moeagentuuriga fashionavant ning Euroopa juhtiva moeagentuuriga Fashion Scout kutsuvad Eesti moeettevõtteid osalema esimest korda toimuvas koolitusprogrammis International Accelerator Programme Empowering Estonian Fashion Designers. Plaanitav programm on mõeldud kõikidele Eestis tegutsevatele moedisaineritele, kellel on tahet ja motivatsiooni muuta oma bränd rahvusvaheliselt konkureerivaks ja edukaks ettevõtteks.

Virtuaalse suvekursusena planeeritud „International Accelerator Programme“ on hea võimalus uute teadmiste omandamiseks ja mõtete kogumiseks sellest, kuidas pärast pandeemiat oma ettevõtte ja brändiga jätkata. Eesti moedisaineritele avaneb esimest korda võimalus kuulata rahvusvaheliste moeekspertide soovitusi ja mõtteid selle kohta, kuhu moemaailm suundub ning kuidas püsida konkurentsis. „Koroonapandeemia on oluliselt muutunud moevaldkonna ärimudeleid nii Eestis kui mujal, mistõttu vajavad valdkonna ettevõtted abi ettevõtte arendamise ja ekspordi alustamise või kasvatamise suunal,” ütleb EASi loomemajanduse teemajuht Karin Lõhmuste. “Kui varem dikteerisid sisseostjad moemaailma, siis nüüd on lisandunud surve ka tarbijatelt, kes ootavad, et brändid teeksid pigem vähem, aga paremini. Mul on suur rõõm, et saame EASiga läbi selle programmi tuua meie parimate moeettevõtjateni väga vajalikud teadmised.“

Koolitusprogramm keskendub kaheksa sessiooni vältel sellistele teemadele nagu positsioneerimine, turu-uuringud, trendide prognoosimine, sisseost, hinnakujundusstrateegia ja kollektsiooni planeerimine, brändi tuntuse ja väärtuse kasvatamine, turundus ja sotsiaalmeedia ning ettevõtte kasvatamine ja arendamine. Koolitajatena osalevad programmis rikkaliku rahvusvahelise moeärikogemusega oma ala eksperdid. Lisaks jagavad oma kogemusi rahvusvahelises moemaailmas tegutsemisest ja püsimajäämisest kaks edukat moebrändi.

Kõnealune programm saab teoks tänu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, fashionavanti ning Fashion Scouti koostööle. Fashion Scout on 20-aastase kogemusega Euroopa juhtiv moeagentuur, mis on aastate jooksul pakkunud disaineritele ja moebrändidele moevaldkonna mentorlus- ja koolitusprogramme üle kogu maailma. fashionavant toob selle võimaluse esimest korda ka Eesti moeettevõteteni. „Teinud kuus aastat koostööd erinevate Eesti moedisaineritega, oleme näinud, kui palju andekaid ja loovaid disainereid meil on,“ sõnab Piret Rätsep, fashionavanti üks asutajatest. „Kahjuks ei piisa tihti vaid loovusest ja andekusest ning päris moeäris põrkuvad disainerid paljude proovikivide ja probleemidega, milleks kooliharidus valmisolekut ei anna. Seepärast tundsime, et antud projekt on ideaalne võimalus tuua rahvusvahelised moeeksperdid Eesti moedisaineriteni ning koostöös väga suurte kogemustega Fashion Scoutiga pakkuda parimaid teadmisi ja soovitusi antud valdkonnas tegutsemiseks.“

“Oleme antud koolitusprogrammi koostades silmas pidanud Eesti disainerite vajadusi – et sessioonide käigus pakutavad nõuanded oleksid ka praktilise väärtusega ja asjakohased ning aitaks kohalikel moeettevõtetel kasvada ja areneda,“ lisab Fashion Scouti asutaja Martyn Roberts. „Programmis osalevad aastate pikkuse laialdase kogemusega moevaldkonna eksperdid, kelle kogemus pärineb Harvey Nicholsi, London Fashion Weeki, Collezioni, Erdemi, London College of Fashioni ja paljud teiste juurest. Nad on koolitanud sadu disainereid ja valdkonna juhtfiguure üle kogu maailma.“

Lisaks mentorlusprogrammidele on just Fashion Scout see, kes korraldab Londoni moenädala raames „Ones To Watch“ moeetendust, kus igal hooajal tutvustatakse nelja väljapaistvat uut disainerit üle maailma. Eestist on tänu Fashion Scout programmile Londoni moenädalal näidanud oma loomingut Kristel Kuslapuu ja Triinu Pungits. „See professionaalsus, kogemused ja teadmised, mida Fashion Scout alustavate brändide toetamisel jagab, on hindamatu väärtusega,“ jagab Triinu Pungits oma kogemust „Ones To Watch“ moeetendusel osalemisest.

Eestis läbi viidav „International Accelerator Programme” leiab aset juulikuu jooksul virtuaalsete koolitussessioonidena. Koolitusprogrammi on oodatud osalema kõik Eestis registreeritud moeettevõtted (sealhulgas rõiva-, ehte-, koti-, jalanõude ja muude aksessuaaride disainerid). Sessioonid toimuvad inglise keeles ja kõik programmi läbinud saavad vastavasisulise sertifikaadi. Koolitussessioonidel osalemine annab brändile eelise kandideerida edaspidi Fashion Scouti ja fashionavanti korraldatavates programmides ja konkurssidel ning on hea võimalus rahvusvahelistele moeekspertidele silma jääda.

Täiendava informatsiooni, programmis osalemise tingimused ning avalduse programmis osalemiseks leiab veebilehelt https://www.fashionscout.co.uk/estonia-international-accelerator-programme. Avaldusi koolitusprogrammis osalemiseks oodatakse 30. juunini. Nimekiri programmi pääsenud disaineritest avalikustatakse 5. juulil.

Projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.