Unique Home Art tõi turule Eesti rahvusmustrite tapeediraamatu

20. detsember, 2011

altUnique Home Art tõi turule Eesti rahvusmustrite tapeediraamatu. Tapeediraamatus on kokku 27 erinevat triibu-ja 40 tikandmustrit. Tapeeti on võimalik tellida standardrullina või  täpselt seina mõõdu järgi.
Kui aus olla, siis unistusest ükskord rahvusmustritega tapeediraamat turule tuua, algaski Unique Home Art ETNO sarja loomine,  sõnas Unique Home Art asutaja Rael Medvedeva.  Sisustuspoodides ringi uitades, unistasin, et üks päev võiks sadade raamatute vahel riiulis olla midagi eriti ainulaadset ja oma – rahvusmustitega suur ja raske raamat – mis inspireerib, julgustab, tugevdab rahvustunnet. Päris nii raske see  raamat ei tulnud, aga hea algus on nüüdseks tehtud.  Tapeediraamat koosneb kahest osast. Esimene osa on pühendatud seelikutele. Nõnda nagu rahvariiete ajalugu jaotab Eesti rahvarõivad nelja rühma, nõnda on ka tapeediraamat üles ehitatud – Põhja-Eesti, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti ja Saared. Kõiki seelikumustreid loomulikult raamatus pole, küll aga tapeediraamatu loojad püüdsid komplekteerida kokku populaarsemad ja värvigammalt erinevad seelikud, nõnda et igaüks leiaks oma. Teine osa on pühendatud tikanditele. Mustrite kokkupanekuks on kasutatud lihtsaid sümboleid, detaile ning  värvigammasid. Tulemus sai lihtne, kohati naivistlik, nõnda nagu vanadel aegadel kombeks oli. 

Seinte katmine tapeediga annab tänu tapeetide mustri- ja värvivalikule võimaluse kujundada ruum vastavalt oma maitsele. Kuigi sisekujundustrendid pakuvad mitmeid alternatiive, jääb tapeet siiski traditsiooniliseks ja harjumuspäraseks seinakatteks. Eesti oma rahvusmustritega tapeedid on mõeldud  inimestele kes hindavad meie rahvuspärandit ja soovivad oma kodu luua omapäraseks – Etno
võtmes. Unique Home Art on väga tähtsaks pidanud, et toode oleks võimalikult tõetruu. Trükijälg on ülikvaliteetne, detailid selged ja värvid kirkad.

Failide töötlemisel on jälgitud, et lõpptulemus jääks võimalikult tõetruu, isegi kui mõni muster on originaalis luitunud värvidega. Vajadusel, kui klient soovib, töötleb Unique Home Art kujundaja faili kirkamaks. Suurem osa mustritest on ülespildistatud kujul. Tapeedil jääb näha lõnga ja koe faktuur. Tapeeti on võimalik tellida standardrullina või  täpselt seina mõõdu järgi. Täpse mõõduga tapeedi puhul trükime ning lõikame paanid ise mõõtu. Sellisel juhul ostab tellija tapeeti täpselt nii palju kui vaja. Standardrullide puhul on vaja alati arvestada mustri sammu kadudega. Kõik tapeedid on toodetud Eestis.

Tapeediraamat on valminud mõeldes meile kõigile ja hinnates ajalugu, meie rahvuspärandit. Unique Home Art julgustab ainulaadsete kodude loomist. Kui teil on kapis oma vaarvanemate rahvariided ja soovite just nendest mustrites saada omale tapeeti või muud sisekujundustoodet, siis võtke meiega ühendust. Meie stuudio on loodud selleks, et teha vaid ainulaadseid sisekujundustooteid, lisas Rael Medvedeva.

Unique Home Art disaini- ja trükistuudio keskendub erinevatele sisekujunduslahendustele. Toodetakse tapeete, rulookardinaid ja köögi tagaseinu. Lisaks ka suuremõõtmelisi pilte fotopaberil, kapal, pvc-l ja erinevatel lõuenditel; ornamente klaaspindadele, mööblile ja seintele. Tooteid
saab tellida kas kliendi enda fotodest või siis valida meelepärase pildi Unique Home Art fotopangast.  

Vaata lähemalt www. uniquehomeart.ee