Urve Tiidus: visioonid ja raha käivad koos

30. jaanuar, 2014

urve tiidusPoolteist kuud kultuuripoliitikat juhtinud minister leiab, et raha on kultuuris nagu energia: kui kütet ei jagu, on raske luua. Eesti Päevaleht intervjueeris kultuuriministrit.

Mis oli kõige pakilisem ülesanne, mille endine minister Rein Lang teile pärandas? 

Kultuurivaldkonnas toimuvad ikkagi protsessid, siin ei ole päranditompu, mis pannakse lauale, et „Urve, tee sellega, mida tahad”. Protsessid olid pooleli ja lähevad edasi. Nagu mäletate, siis oli enne minu ametisse tulekut üleval SA Kultuurileht teema. Need asjad on nüüd kenasti lahenenud ja kõik toimib. Tuleb öelda, et eelmise ministri ajal tehti ministeeriumile tipp-topp eelarve. Raha tuli juurde. Kasvanud eelarve on üsna rõõmustav kõigile, kes kultuurivaldkonnas tegutsevad.

Kas Kultuurilehe väljaannetes said kõik muudatused lõpule viidud? Olen aru saanud, et ajakirja Muusika saatus pole veel selgunud.

SA Kultuurileht väljaannetega tegeleb nõukogu ja sihtasutuse juht ja ma praegu küll ei tea, et Muusikaga oleks probleeme. Selle peatoimetaja kirjutab nõukogu juhatusele oma visiooni. Loomulikult on SA väljaannete ajakirjanikud ise öelnud, et on ka teisi väljaandeid, mis kajastavad muusikat. Loodan, et SA juhid ja ajakirja juht leiavad parima lahenduse. Aga kui ajakiri on loetav ja tegijatel silmad säravad… Kui meenutada, et SA honorarifond kasvas nüüd 40%, on ka motivatsioon pisut suurem.

Loe edasi Eesti Päevalehest