USA jazziajaloolane Larry Appelbaum analüüsib Eestis noori jazzmuusikuid

21. aprill, 2014

appelbaum2Homme saabub Eestise jazziajaloolane, ajakirjanik ja USA Kongressi Raamatukogu muusikaosakonna teadur Larry Appelbaum, kes kohtub noorte jazzmuusikute, muusikatudengite ning muusikaajakirjanikega.

Appelbaum viibib Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas 18.-27. aprillini USA saatkonna ja Eesti Jazzliidu kutsel, tähistamaks Eestis ülemaailmset jazzikuud (Jazz Appreciation Month), mis sai alguse Appelbaumi kodulinnas Washingtonis. Ehkki Appelbaum viibib Eestis esmakordselt, on ta meie jazzmuusikaga kursis ning selle visiidi jooksul on ta palutud andma tagasisidet noortele jazzmuusikutele.  

Larry Appelbaum on maailmas tunnustatud jazzispetsialist, kelle mitmekülgsust kinnitab tema lai professionaalne haare. Just tema on leidnud mitu Thelonious Monk´i , John Coltrane´i ja Lester Young´i ajaloolist salvestust. Alates 1981. aastast töötab ta USA Kongressi. Appelbaum kuulub Grammy auhinna jazzikategooria nominatsioonikomiteesse.

Ajakirjanikuna on Appelbaum teinud aastaid kastööd maailma jazziajakirjanduse eliiti kuuluvale JazzTimes´ile. Lisaks kirjutab ja pildistab ta nii Vene, Jaapani kui ka USA trüki- ning veebiväljaannetele. Alates 1981. aastast töötab ta vabatahtliku jazzitoimetajana raadiojaama WPFW-FM heaks, mis levib üle maailma. Tema saadetes on korduvalt kõlanud ka Eesti muusika.

Eestis pühendub Appelbaum kohtumistele muusikaõpilaste, -õpetajate ja ajakirjanikega, mille keskmes on vestlused jazziajaloost, samuti arutelud jazzi hetkeseisust maailmas ning noorte muusikute rahvusvahelistest karjäärivõimalustest. Tema kohtumiste korraldamisele on õla alla pannud tunnustatud jazzmuusikud ja pedagoogid Jaak Sooäär, Oleg Pissarenko ja Marek Talts.

Larry Appelbaumi ajakava Eestis

20. aprill kohtumine Jazzkaare noorte veebireporteritega

21. aprill kell 11.00-14.30 seminar Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaalis, sissepääs vaba

22. aprill kohtumine Pärnu muusikakoolis õpilaste ja õpetajatega

23. aprill kohtumine Narva kolledžis Narva ja Sillamäe muusikaõpilaste ja –õpetajatega

24. aprill kohtumine Tartus H. Elleri Muusikakooli õpilaste ja õpetajatega

25. aprill kohtumine Tallinna üldharidsukoolide õpilastega

25. aprill kohtumine muusikaajakirjanikega

Koostööpartnerid ja toetajad
USA Suursaatkond Eestis, Eesti Kultuurkapital, USA Kongressi Ramatukogu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, G. Otsa nim muusikakool, Jazzkaar, H. Elleri nim muusikakool, Narva jazziklubi, Narva Kolledž, Sillamäe muusikakool, Tartu jazziklubi, Pärnu muusikakool, Pärnu Endla jazziklubi, Eesti Muusikaõpetajate Liit jt.

Infoks toimetustele

Larry Appelbaumi ja Eesti muusikaajakirjanike vestlusring toimub reedel 25. aprillil kell 16.00. Koht on täpsustumas. Palume ajakirjanikel registreeruda hiljemalt 23. aprilliks e-aadressile madliliis@gmail.com.