Uuendatud keskkond juhatab kiirelt ja lihtsalt eurotoetusteni

17. mai, 2011

Struktuurifondide veebikeskkonnast leiab senisest lihtsamini infot nii struktuuritoetuse taotlemise kui juba toetuse saanud projektide kohta. Euroopa Liidu struktuuritoetuse kasutamist Eestis koordineerib rahandusministeerium, kelle tellimusel valmisid veebikeskkonna uuendustööd.

Veebikeskkond www.struktuurifondid.ee on peamine infoallikas Euroopa Liidu struktuuritoetuste kohta Eestis. Järgneval neljal aastal moodustavad välisvahendid riigieelarve mittemaksulistest tuludest keskmiselt 60 protsenti.

Rahandusministeeriumi asekantsler Ivar Sikk selgitas, et uuenduste käigus lihtsustati veebikeskkonna ülesehitust ja ajakohastati sisu, et huvilised leiaksid lihtsalt ja kiiresti info valdkondlike toetuste kohta. „Mida paremini suudame avalikkust informeerida, seda läbipaistvam on toetuste kasutamine ning suurem usaldusväärsus nii Eesti elanike kui Euroopa Komisjoni silmis,” lisas Sikk.

Üks põnevamaid veebikeskkonna arendustöid on Eesti kaart, mis näitab maakondade kaupa toetuste kasutamise statistikat reaalajas. Samuti on igal soovijal võimalik lehel avaldatud uudised tellida otse oma e-postkasti, lisatud on ka lühivideod edukatest projektidest. Peagi avatakse keskkonnas foorum, kus saab küsimusi esitada ning arutleda toetuse taotlemise ja elluviimisega seotud teemadel. Struktuuritoetuste veebikodu esinduse leiab nüüd ka suhtlusvõrgustikust Facebook.