Uus detailplaneering jätab EKKM-i soovitud arendustest ilma

05. november, 2014

2003 splashKultuurikatla aia ja Eesti kaasaegse kunsti muuseumi (EKKM) alasid hõlmav uus, parandatud detailplaneering jätab kaasaegse kunsti muuseumi siiski ilma soovitud arendustest. Linnavalitsus näeb muuseumil kohta pigem Kultuurikatlas.

 11. novembril avalikule arutelule tulev detailplaneering erineb laialdast vastukaja tekitanud uusplaneeringust vaid sajameetrise korrektuuri poolest. See aga tähendab, et EKKM-il jääb 2010. aasta detailplaneeringus kavandatud juurdeehitus tegemata. Seda ei võimalda ka Kultuurikatla nõukogu ettepanek kolida Kultuurikatlasse, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

EKKM on kindel, et suudab leida ka oma arenduseks vajaliku raha.

“Ma arvan, et 600 000 euroga oleks EKKM-i renoveerimise esimene etapp realiseeritav. See on suhteliselt väike summa ja seda leida poleks keeruline. Kui meile seda prespektiivi ei jäeta, ei saa selle koha peal jätkata,” rääkis EKKM-i kuraator Andres Härm.

Tallinna kultuuriväärtuste ameti juhataja Aini Härmi sõnul ei ole linnal otsest vajadust uue muusuemihoone järele. “See tähendab, et arendaja peaks siis olema keegi teine, mitte linn. Aga selleks, et keegi teine saaks seda ellu viia, ei ole võimalik jagada ühte kinnistut ja toimetada ühel kinnistul. Me teame, et kaasajal tekitab see küsimusi puhtalt juriidilisel tasapinnal,” ütles ta.

 

Loe edasi SIIN