Uus Eesti ökomoebränd Euroopa turul

31. august, 2011

altEelmisel aastal loodi Eestis uus ökomoe kaubamärk Heavy Eco, mis ühendab endas eetilise ökomoe ja elu tumedamad küljed. Heavy Eco tooted on disainitud noorte ja lootustandavate Eesti kunstnike poolt ning põhimaterjalina on kasutatud  taaskasutus-  või orgaanilisi materjale.

Paljud kindlasti mõtlevad selle peale: „Jälle üks ökobränd juures, neid on ju maailmas juba tuhandeid“. Kuid seda ettevõtmist eristab fakt, et kõik tooted on toodetud Ida-Euroopas kinnipeetavate või eksvangide poolt.

Kinnipeetavate jaoks on vanglas töötamine osa rehabilitatsioonist, mille käigus õpitakse uusi oskusi ja distsipliini ning saadakse oma töö eest ka tasu. Eksvangidele annab see omakorda võimaluse enda oskusi ära kasutada ja ausat tööd teha. Kuna tegemist on sotsiaalse ettevõttega, siis 50% kasumist eraldatakse heategevusorganisatsioonidele, et aidata kaasa tänavalaste või orbude olukorra parandamisele.

Heavy Eco tootevalikusse kuuluvad kotid, mis on valmistatud vanadest reklaamplakatitest. Kõik kotid on unikaalsed. Mida te kotil näete, on otseselt kinnipeetava või eksvangi fantaasia tulemus, seeläbi muutuvad nad omamoodi disaineriteks.

Lisaks on tootevalikus  orgaanilisest kangast tsärgid meestele ja naistele, mille kujundus on inspireeritud hallist igapäevaelust Ida-Euroopas ja Nõukogude vanglas.

Septembri alguses osaletakse kaubamärgiga Londonis toimuval moeüritusel London Edge, mis keskendub alternatiiv ja tänavamoele ning on hüppelauaks paljudele uutele ja väikestele moebrändidele. Seoses sellega üleskutse: kellel on idee ja tahtmine tulevikus sarnastel üritustel oma toodetega osaleda, palun ühendust võtta aadressil: info@heavyeco.com.

Ettevõtte tänab Solaris Kino ja teisi häid toetajaid, kes on annetanud enda vanad reklaamplakatid taaskasutuseks! Projekt on leidnud kaasrahastamist Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt.

Koduleht: www.heavyeco.com

Facebook: www.facebook.com/heavyeco