Uus Netiraadio mängib head Eesti muusikat

19. mai, 2011

altEile avati üheksa kanaliga internetiraadio, mis mängib eranditult vaid Eesti muusikat. Ettevõtmise eestvedaja Juko-Mart Kõlari sõnul on raadio eesmärgiks erinevate kodumaiste muusikazhanrite ning esinejate tutvustamine avalikkusele.


 

Netiraadiost saab kuulata üheksat erinevat muusikastiili: „Esindatud on kõik muusikastiilid peale klassika, mille toomine valikusse oli hetkel komplitseeritud kuid tulevikus ei välista me ka klassikanali avamist,“ selgitas Kõlar. „Eestis on väga palju head muusikat, mis olemasolevate raadiote eetritesse ei jõua, kuid mis väärib samuti tutvustamist ja tähelepanu,“ lisab Kõlar.

Netiraadiole lisab ainulaadsust tõik, et lisaks muusika kuulamisele saab vaadata ka kuulatava laulu muusikavideot juhul, kui see olemas on. Ekraanil on näha ka informatsioon  loo autori kohta koos pildi ning albumi nimetusega. Samuti on koostööd portaalialtga Muusika24 võimalik meeldima hakanud laul ka endale läbi interneti osta. „Soovime ühtlasi promoda legaalset muusikatarbimist Eestis,“ lisas Kõlar.

Lehe stardikapital on pärit Eesti Autorite Ühingult, edaspidi plaanitakse raadiot finantseerida reklaamituludest.

Netiraadio ootab hea meelega ka muusikute salvestisi, mis peale eelvaliku läbimist ka üsna kiiresti eetrisse jõuavad.

Raadio asub aadressil http://netiraadio.ee/