Uus Saksa Film esitleb aprillis Baieri filme

02. aprill, 2013

Goethe Instituut näitab Saksa kevade raames koostöös Film Fernseh Fonds Bayern´iga nii Tallinnas kui Tartus taas saksa filme, seekord on fookuses Baieri filmid. Uus Saksa Film – Baierimaa eri toimub Tartu kinos Cinamon 13.-20. aprillil ja Tallinna kinos Artis 15.-21. aprillil.

 

Avafilmiks on nii Tartus kui Tallinnas Christian Zübert´i tragikomöödia „Kuu kolmas veerand” ning külalisteks on peaosatäitja Elmar Wepper ja produtsent Uli Aselmann. Pahura ja umbuskliku taksojuhi Hartmut Mackowiaki elu muutub päevapealt, kui tema naine ta peale 30 abieluaastat teise mehe pärast maha jätab. Hartmut on kõige võõrapärase vastu umbusklik ning vihkab üle kõige muutusi. Seetõttu ei sobi talle üldse, kui ühtäkki ilmub tema taksosse 6-aastane Hayat, kes ei räägi sõnagi saksa keelt ja „ripub mehe küljes nagu takjas“. Kõik katsed tüdrukust lahti saada ebaõnnestuvad. Hartmuti peamiseks eesmärgiks on oma naise tagasi võitmine, kuid sellest hoolimata hakkab ta otsima Hayati ema. Seda tehes mõistab ta, et ehk ei ole tema aitaja rollis, vaid hoopis vastupidi ning väike türdruk aitab teda. „Kuu kolmas veerand“ on Saksa filmiauhinna parima filmi nominent. Mõlemad peaosalised on nii kriitikute kui publiku poolt ülisooja vastuvõtu osaliseks saanud – nii Elmar Wepper, kes aastakümnete pikkuse (TV) näitlejakarjääri järel alles viimastel aastatel suurte kinorollidega tähelepanu on pälvinud, kui ka eriti alles 6-aastane Mercan Türkoglu. Film on saksa keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Baieri filminädala jooksul linastub 10 filmi Tartus ja Tallinnas. Nende hulgas on ka Peter Sehr’i „Ludwig II“, milles Richard Wagneri osas saab näha Eesti vaatajatele „Polli päevikutest“ tuntud Edgar Selget, kes ka linastustel kohal viibib. Filmis teeb kaasa ka tuntud eksperimentaalteatri näitleja Samuel Finzi, kelle monoetendus NO99 Põhuteatris furoori tekitas.

Teisipäeval ja neljapäeval linastuvad kell 13.30 lastefilmid „Laupa“ ja „Viis sõpra“. Lastefilmidele on sissepääs tasuta registreerimisega kodulehel.

Ajakava ja filmitutvustused: http://www.goethe.de/saksafilm

Kõigile linastustele sissepääs 2.50 €, avalinastus Tartus 13. aprillil tasuta.

Tähelepanu filmitoimetajad: Elmar Wepper ja Edgar Selge on saadaval intervjuudeks!

 

Saksa kevadest: Saksamaa esitleb end Eestis juba neljandat korda „Saksa kevade“ üritustesarjaga. Koos oma Eesti partneritega koostavad Eestis esindatud Saksa organisatsioonid mitmekesise programmi, et tutvustada Saksamaad huvitava, kaasaegse ja mitmekülgse maana. Üritused hõlmavad nii kultuuri, keelt, majandust kui teadust ning peegeldavad Saksamaa mitmekesisust ja Saksamaa ja Eesti vahelisi suhteid. 2013. aastal on esmakordselt Saksa kevade ametlikuks partneriks Baieri liidumaa. Saksa kevade programmi koordineerib Saksa saatkond koostöös Goethe Instituudiga.