Vaata, kes said Antoniuse moeetenduse preemiad

13. juuni, 2017

9. juunil 2017 täitus Tartu Antoniuse õu moehuvilise publikuga, kes said osa juba viiendat korda toimuvast Antoniuse moeetendusest. Moeetendusel nimega „5“ näitas oma moeloomingut 16 omanäolist disainerit nii Eestist kui ka Lätist. Moeetenduse preemiad läksid brändidele KUUL, LAYK ja ALTON.

Moeetenduse tegevjuhi Auli Solo sõnul õnnestus moeetendus igati hästi. „Keerasime lava Antoniuse õues tagurpidi, mis andis väga hea ja ootamatu tulemuse. Hea meel on ka selle üle, et loomemajanduskeskusega seotud moeloojad jäid etendusel silma põnevate kollektsioonidega ning pälvisid ka enamiku auhindadest. Kindlasti lisas mitmekesisust juurde ka suurepärane koostöö Lätiga, kus tulid mitmed head kollektsioonid,“ lisas Solo.

Moeetenduse peapreemia, 1000 eurot moeetenduse peasponsorilt Lõunakeskuselt võitis brändi KUUL (autor Raine Toss) kollektsioon „Urban nature“. Kollektsioon on inspireeritud mõttest tuua loodus linnapilti ja leida sellega kontraste looduse ja urbanistliku elukeskkonna vahel. Etendusel esitletud vabaajariietel kasutati fotosid Eesti loodusest.

Kõige enam auhindu noppis bränd LAYK (autorid Karolina Lehtma ja Liisi-Ly Viitkin) kollektsiooniga „I’m Only Happy When it Rains“, mis oli etnograafiliste kuubede aineline unisex-jopede ja -mantlite kollektsioon orgaanilisest puuvillalateksist ja mesilasvahaga puuvillast.

LAYK sai Ivo Nikkolo brändi eriauhinna – 4-kuulise praktikavõimaluse, Tartu Loomemajanduskeskuse auhinnad – aasta loomemajanduskeskuse inkubatsioonis ning lisaks läheb LAYK esindama Eestit Moskva moekonkursil Russkii Siluet.

Loe edasi SIIT