Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemiad

04. juuli, 2014

kultuurirahastuPresident Toomas Hendrik Ilves andis Teater NO99 dramaturg Eero Epnerile presidendi kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia ning eripreemia galerist Olga Temnikova’le.

 

“Eero Epner, Teie mitmekülgsus on muljetavaldav: tunnete end võrdväärselt hästi nii teatri- kui kunstimaailmas, kirjutate ja õpetate. Teie teravad teatritekstid kõnetavad ja panevad mõtlema,” märkis president Ilves ja lisas: “Teieta ei oleks Teater NO99 selline, nagu seda praegu tuntakse. Usun, et Eero on üks neid noori kultuuritegelasi, kes on Eesti kultuuripilti viimase kümne aasta jooksul kõige enam mõjutanud.”

Riigipea tänas eripreemia pälvinud galerist Olga Temnikovat Eesti kaasaegse kunsti tutvustamise eest nii kodu- kui ka välismaal. “See ei ole lihtne töö, võiks isegi öelda, see on vägilase töö, mis Sul on elegantse kergusega õnnestunud. Siin on vaja loomingulisust, tundlikkust ja taiplikkust. Selline kutsumus on kaasa sündinud anne, mida ei ole võimalik lihtsalt ära õppida,” ütles president Ilves.

Vaata lähemalt: http://president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/10400-2014-07-03-14-10-58/index.html#sthash.DCBCDIfE.dpuf

Foto Toomas Tatar, Postimees