Vabariigi President andis riigi teenetemärgid 99 inimesele

24. veebruar, 2014

9855 mediumPresident Toomas Hendrik Ilves tunnustas Eesti nimel riigi teenetemärkidega 99 inimest. Muuhulgas said teenetemärgi mitmed kultuuritegelased ning ettevõtluse edendajad Eestis ning välismaal.

“Eesti kõrgeim tänu kuulub erinevate elualade inimestele nii kodumaal kui ka kaugemal, kelle igapäevane pühendumus oma tööle, oma kutsumusele ning seeläbi Eesti paremaks muutmisele väärib meie riigi tunnustust,” ütles president Ilves. “Nende inimeste tubliduse lood kokku näitavad Eesti suuremaks kasvamist.

Iseseisvuspäeva eel said Valgetähe teenetemärgi mitmed kultuuritegelased: Eesti sisearhitektuuri ja tootedisaini elav klassik, kunstiakadeemia emeriitprofessor Mait Summatavet; isikupärase käekirjaga filmioperaator Rein Kotov, kes viimati filmis “Mandariinid”; kaasaja üks huvitavamaid Eesti heliloojaid Galina Grigorjeva; meie trompetikoolkonna eestvedajaid, muusika- ja teatriakadeemia õppejõud Aavo Ots, kes on juhatanud puhkpilliorkestreid nii Eesti laulupidudel kui ka Balti üliõpilaslaulupidudel Gaudeamus; koorijuht ja pedagoog, Raadio Laste Laulustuudio ja Püha Miikaeli Poistekoori juhendaja Kadri Hunt; Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia direktor, folklorist Anzori Barkalaja; tuntud ooperi-, opereti-, muusikali- ja tantsulavastuste looja Neeme Kuningas; Pärnu teatri Endla ja Eesti Draamateatri näitleja Jaan Rekkor; teatri- ja filminäitleja, stepptantsija ja koreograaf Aleksandr Ivaškevitš Vene Teatrist; maalikunstnik Kaido Ole; helilooja ja koorijuht, muusika- ja teatriakadeemia õppejõud Margo Kõlar; dirigent ja trompetimängija, 40 aastat puhkpilliorkestrit “Popsid” vedanud Enno Tubli; maalikunstnik Kristiina Kaasik; muusikakultuuri edendaja, raadiosaate “Vibratsioon” kauaaegne juht Raul Saaremets ning ansambli J.M.K.E. solist ja kitarrist, iseseisvuse taastamise eelse Eesti protestimuusik Villu Tamme.

Vaata kõiki teenetemärgi saajaid: http://www.president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/9803-2014-02-05-09-49-43/index.html#sthash.12NjgIyd.dpuf

Foto: Andres Putting/ presidendi kantselei