Vabariigi Valitsus kinnitas Tehnikaülikoolile arhitektuurihariduse andmise õiguse

05. juuli, 2013

Peaminister Andrus Ansip ütles eilsel valitsuse pressikonverentsil: „Valitsus kinnitas täna muudatused kõrgharidusstandardis. Valitsus kinnitab kord aastas haridus- ja teadusministri ettepanekul õppekavagrupid, milles vastaval aastal hindamisel osalenud õppeasutustel on õigus õpet läbi viia ning akadeemilisi kraade ja diplomeid välja anda. Kõige suuremateks muutusteks on näiteks see, et Tallinna Tehnikaülikool saab õiguse arhitektuuri ja ehituse integreeritud õppes arhitektuurimagistri kraadi väljaandmiseks.“

Tallinna Tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik on öelnud, et avatav arhitektuuri õppekava on parim Eestis ja konkurentsivõimeline rahvusvahelisel tasemel.

Avalduste vastuvõtt Tallinna Tehnikaülikooli arhitektuuriõppesse (5 aastat põhiõpet ja magistrantuur) on alanud. Hetkel on arhitektuuri põhiõppesse registreeritud ligi 60 avaldust, nende hulgas on üle 10-ne medaliga lõpetanud gümnasisti.

Avaldusi arhitektuuriõppesse võetakse vastu 5. juuli 15.00-ni, nii 5-aastasesse põhiõppe esimesele kursusele kui ka juba teist aastat tegutsevale arhitektuuriala magistrantuuri. Magistriõpe „Linnaehitus ja hoonete projekteerimine“ avati Tehnikaülikoolis möödunud sügisel, tänavu lõpetas esimese magistriaasta kursuse 15 magistranti.