Välisiminister tunnustas Eesti Kunstiakadeemia liikmeid teenetemärgiga

27. november, 2013

Välisminister Urmas Paet andis välisministeeriumi 95. sünnipäeval üle teenetemärgid koostööpartneritele, vähemalt 20-aastase tööstaažiga välisministeeriumi töötajatele ning 15 aastat tegutsenud Eesti aukonsulitele.  Teenetemärk omistati nende hulgas ka Eesti Kunstiakadeemia teadusprorektorile akadeemik professor Mart Kalmule ja värsketele doktoritele dr. Sirje Helmele ja dr. Urve Sinijärvele.  Kunstiakadeemia õnnitleb oma liikmeid ja avaldab tänu pühendumuse eest visuaalkultuuri valdkonna arendamisel, talletamisel ja tutvustamisel.

 

Mart Kalmule ja Urve Sinijärvele omistati teenetemärk selle eest, et nad nad andsid märkimisväärse ja väga olulise panuse, et Eesti esmakordne liikmesus UNESCO maailmapärandi komitees aastatel 2009–2013 oli edukas ja kujunes silmapaistvaks panuseks kultuuri- ja looduspärandi kaitsesse kogu maailmas. Mart Kalm oli Eesti delegatsiooni juhiks kultuuripärandi osas, Urve Sinijärv looduspärandi osas. Maailmapärandi komitee on UNESCO kõige olulisem komitee, mille tegevus on suure rahvusvahelise tähelepanu all.

Välisministeerium tunnustas Sirje Helmet rahvusvahelise koostöö edendamise ja Eesti kunsti säilitamise ning tutvustamise eest.  Sirje Helme on järjekindlalt ning edukalt kujundanud Eesti Kunstimuuseumi rahvusvahelist mainet ja panustanud Eesti kultuurisidemete arengusse teiste riikidega. 

—-

Välisminister Urmas Paet avaldas sel aastal tunnustust välisministeeriumi teenetemärgiga eduka koostöö eest järgmistele koostööpartneritele: Aare Hõrn, Aarne Rannamäe, Aet Kukk, Andres Kasekamp, Anne Samlik, Annela Sepp, Arvo Ott, Helen Sildna, Johannes Kert, Kalev Timberg, Lauri Mälksoo, Liia Hänni, Linnar Viik, Margarita Tšernjajeva, Margit Siim, Margus Puusepp, Margus Timmo, Marika Miil, Mart Kalm, Mart Nutt, Mihkel Oviir, Neeme Raud, Rainer Nõlvak, Raivo Aeg, Raivo Küüt, Sirje Helme, Tarmo Mutso, Tiina Lokk, Toomas Luman, Urve Sinijärv ja Valdar Liive.

Välisminister Paet andis sel aastal välisministeeriumi teenetemärgi 25-le teenistujatele ning neljale aukonsulile, kes on andnud väärtusliku panuse Eesti ja asukohariigi suhete, sealhulgas majandus- ja kultuurisidemete tihendamisse ning abistanud Eesti kodanikke.

Teenetemärgid said Eesti aukonsul Zürichis Hans Graf, Eesti aukonsul Reiykjavikis Jón Sigurðarson, Eesti aukonsul Macaus Liu Chak-Wan ning Eesti aukonsul Bangkokis Virachai Techavijit.