Välkloeng ARHITEKTUUR JA MUUSIKA 23. augustil

13. august, 2012

arhkeskuslogoEesti Arhitektuurikeskus kutsub XXX välkloengule 23. augustil 2012 kell 20.00 teemal Muusika ja Arhitektuur.

 

Teie ette astuvad:
Andrus Kallastu, helilooja ja dirigent
Mihkel Kõrvits, linnaplaneerija ja muusik
Birk Rohelend, kirjanik
John Grzinich, heli- ja videokunstnik
Leonhard Lapin, arhitekt, kunstnik
Andres Noormets, lavastaja

Urmo Mets, moderaator:
“Julgen öelda, et arhitektuur ja muusika on vanad sõbrad. Nende iseloom on aidanud meil läbi aegade neid vastastikku uurida ning paremini mõista. Arhitektuur avaldub ruumis ning muusika avaldub ajas, nii on sellesse suhtesse juba sisse kirjutatud sünesteetilise tajuelamuse võimalus. Helilooja Claude Debussy on öelnud, et muusika on nootide vaheline ruum. Tunneme ka ütlemist, et arhitektuur on tardunud muusika. Teame, et Pythagoras rääkis muusikalises materjalis olevatest matemaatilistest suhetest. Võime neid suhteid nimetada proportsiooniks või rütmiks ning teatava üldistusega öelda, et kogu meie esteetiline tunnetus baseerub elementide vaheliste seoste tajumisele. Kui kõndida muusikas, võib kuulda arhitektuuri kõnelemas…”

Toimumise aeg: 23. august 2012 kell 20.00
Toimumise koht: Hoov, Viru 4, Tallinn
Osavõtt: tasuta
Registreerumine: Facebookis (ei ole kohustuslik)

KONTAKT
Urmo Mets, moderaator, urmo@kauss.ee, 5259277
Merike Krais, Eesti Arhitektuurikeskuse projektijuht, 5074991, merike@arhitektuurikeskus.ee

***
Välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel.

Rohkem välkloengutest:
http://www.arhitektuurikeskus.ee/category/valkloengud/