Veel avastamata: Eesti kui võttepaik, kaastootja ja värav Venemaa turule

21. juuni, 2013

0ed482e75caf339c7eef3be9469b06dc SEesti produtsentide teadmised ja kogemused rahvusvaheliste filmitegijatega töötamisel ning vajalike oskuste olemasolu, suhteliselt madalad filmimiskulud, kõrgtehnoloogilised vahendid ja teenused on positiivsed tegurid, mis peaksid soodustama Eesti ja Põhjamaade koostööd filmitööstuses ja telesarjade tootmises. Lisades loetellu veel hea vene keele oskuse ja Vene filmitööstuse tundmise, muutuvad tihedamate kontaktide loomise põhjused Põhja-Balti piirkonnas ilmselgeks.

Need on vaid mõned mõtted, mida jagasid 7. juunil Tallinnas peetud Nordic Look 2013 ekpertseminaril “Uus algus – Põhjala filmide ja draamaseriaalide tootmine ning koostöö Eestiga”. Ligi 60 osavõtjaga üritus oli suunatud Põhjamaade filmi- ja draamaseriaalide produtsentidele, Eesti filmiprodutsentidele ja tugiteenuste osutajatele. Tutvustati edulugusid Põhjamaade ja Eesti filmitööstusest ning räägiti filmi- ja seriaalitootjate koostöövõimalustest piirkonnas.

Lisaks Eesti enda võimalustele näevad Põhjamaade filmitegijad Eestit ka kui väravat kolmandatele turgudele, nagu Venemaa ja teised endise Nõukogude Liidu riigid. Veel üks võimalus on kasutada Eestit võttepaigana siis, kui Põhjamaad koos Aasia produtsentidega filme toodavad. Lisaks asutati 2013. aastal Virumaal Eesti esimene piirkondlik filmifond Viru Filmifond, mille eesmärk on kutsuda rahvusvahelisi filmitegijad seal oma teoseid filmima.

Kai Nordberg ja Camilla O’Connor Soome ettevõttest Making Movies OY rääkisid oma Eestis filmimise kogemusest. Filmitööstus kui selline vajab suuri ressursse ja Eesti-suguses väikeses riigis töötavad filmitegijad ei tohiks unustada, et siinsed varustuse ja oskustööliste ressursid võivad olla piiratud. Teisest küljest tunnustasid Nordberg ja O’Connor Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli pingutusi tulevaste professionaalsete filmitegijate harimisel ja kohaliku meeskonna paindlikkust. Kuigi filmitegemine ei pruugi Eestis väiksema eelarvega õnnestuda, kavatsevad Nordberg ja O’Connor järgmise aasta alguses oma uue filmi just siin üles võtta.

Loe edasi Nordic Look’i kodulehel! Sealt leiab ka ekspertseminaril kõlanud ettekanded ja pildigalerii.