Veel saab esitada kandidaate konkursile Kultuurisõber 2019

02. jaanuar, 2020

Veel pisut enam kui nädala jooksul, 10. jaanuarini saab esitada kandidaate konkursile Kultuurisõber 2019. Kultuuriminister Tõnis Lukas kuulutas iga-aastase konkursi välja möödunud aasta 10. detsembril, et tunnustada neid eraisikuid, ettevõtteid või organisatsioone, kes on kultuurile aasta jooksul olnud toeks rahaliselt või tegudes.

 

Kultuuriministeerium selgitab kultuurisõpru üheksandat korda. Varasemate aastate jooksul on tunnustusi saanud nii suuremad kui ka välisemad ettevõtjad, nende seas rahvusvahelised suurettevõtted ja üleilmselt tuntud kaubamärkide esindajad Eestis, aga ka metseenid, kes on isegi tunnustuse vastuvõtmisel eelistanud jääda pigem märkamatuks.

 

Kultuuri toetajast teada andmiseks tuleb täita Kultuuriministeeriumi kodulehel elektrooniline ankeet. Välja võib pakkuda ka varasematel aastatel esitatud organisatsioone ja isikuid. Kandidaate võivad esitada kõik kultuurivaldkonnaga kokku puutuvad organisatsioonid, kes soovivad tunnustada neile toeks olnud ettevõtjaid, eraisikuid või muid organisatsioone. Iga kultuurikorraldaja saab teha ühe ettepaneku. Kandidaadiks ei saa olla Kultuuriministeerium ja tema valitsemisala asutused, samuti mitte nende töötajad või nende korraldatud projektid. Arvesse ei lähe ka teised riigiasutused või riigi enda ellu kutsutud organisatsioonid. Kandidaatide hulgast valib Kultuuriministeeriumis kogunev komisjon välja kultuurisõbrad ning peapreemia ehk aasta kultuurisõbra laureaadid. Kandidaatide esitamine on avatud reedeni, 10. jaanuarini 2020. Võitjad avaldatakse traditsioonilisel Kultuurisõbra tseremoonial, mis toimub sõbrapäeval, 14. veebruaril

 

Eelmise, 2018. aasta peapreemia ehk aasta kultuurisõbra laureaadid olid Narva Gate OÜMaarja Oviir-NeiveltMeelis KubitsSylvia Kistler-Thompson ja Andrew Thompson ning Heiti Hääl ja Alexela Group OÜ. Loe konkursi tingimuste kohta lisaks siit. Varasemate aastate kultuurisõbrad on leitavad siit.  

Foto: Kultuurisõber 2018 autor Erlend Staub.