Vestlusõhtute sari ”Minu akadeemia” KUNSTIHARIDUSE OSAKOND

05. jaanuar, 2015

4. detsembrist, ’14 kuni 19. veebruarini, ’15 toimuvad prof Mart Kalmu kureeritud näituse ”Kunsttööstuskoolist kunstiakadeemiaks. 100 aastat kunstiharidust Tallinnas” raames Kumu kunstimuuseumis Eesti Kunstiakadeemia erialadele pühendatud vestlusõhtud. Sarja ”Minu akadeemia” raames kohtuvad osakondade vilistlased, õppejõud, praegused tudengid ja teised huvilised, et heita pilk nii ajaloos toimunule kui eriala hetkesuundadele.

Homme, 6. jaanuaril kella 17–19 astub vestlusringi Eesti Kunstiakadeemia kunstihariduse osakond.

Eesti Kunstiakadeemia on õpetanud kunstiõpetajaid alates 1998. aastast, kui alustas kunstnikele mõeldud lisaerialaga. Praegu on EKA jõudnud kunsti õpetavate inimeste koolitamiseni, ühendades parima kaasaegsest kunstimaailmast ja kasvatusteadusest. Kes või mis on kunstiõpetaja tänapäeva Eestis, mida ta teeb ja miks ta teeb?

6. jaanuari vestlusõhtul katsetatakse kunstiharidust iseenda peal ning räägitakse, mis võiks olla kunstiõpetuse tähtsus iga õpilase arengus, laiemalt ühiskonnas ja kitsamalt Eesti Kunstiakadeemias.

Küsimuste üle arutlevad Maarin Ektermann, Mart Kalm, Ivar Sakk, Andres Tali, Edna Vahter, Helen Arov, EKA kunstihariduse osakonna tudengid ja vilistlased.

Oodatud on kõik huvilised. Sissepääs muuseumi piletiga, Eesti Kunstiakadeemia tudengitele on sissepääs tasuta.

FB sündmus: https://www.facebook.com/events/1520831724871931/

Vestlusõhtute sari ”Minu akadeemia” jätkub 26. veebruarist Adamson-Ericu muuseumis näituse ”100 aastat kunstiharidust Tallinnas. EKA emeriitprofessorite looming” raames.