VI Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestivali IF… IV päeva ülevaade

19. september, 2011

altEsmaspäeval, 19. septembril üllatab Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestivali IF… programm mitmete põnevate sündmustega.


 

Vabaduse väljakul avatakse kell 12 projekt „Gulliver Map“. Tegemist on linnakodanikke kaasava projektiga, mille raames paigutatakse Vabaduse väljakule 40 m2 suurune kaart. Kaardile saavad inimesed kirjutada oma linnaga seotud meeldivaid ja vähemmeeldivamaid elamusi.  „Gulliver Map“ on avatud vaid esmaspäeval, 19. Septembril k12-18.

Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt.6) avatakse Hispaania toidunõude disaini näitus „Foodjects“. Firma IMArvutid toetusel leiab aset näitus „IF…Lab Parim innovatsiooniidee“, mis avatakse Disainiöö keskuses – Nokia Lounge’is Rotermanni kaubamaja I korrusel. Samas kohas avatakse esmaspäeval ka festivali infopunkt IF…Corner, kus on võimalik tutvuda eelnevalt toimunud viie IF… festivali videote ja infomaterjalidega. IF…Corner jääb avatuks 25. septembrini.

Festivalil on jätkuvalt võimalik külastada varasematel festivalipäevadel avatud näitusi. Mitmed on nendest koondunud festivali keskuseks olevasse Rotermanni kvartalisse. Soome Lahti disainibiennaal esitleb oma paremaid töid Rotermanni kaubamajas. Avatud on Leedu tekstiilidisaini näitus „Eksperimendid valgusega“. Prooviveskis on võimalik vaadata Euroopa Design Management auhinna nominentide näitust „DME Award“. Klaasaatriumis on avatud näitus „Cities For All – Tallinn For All“. Elevaatoris saab külastada Malaisia-Taani ühisprojekti „Man & God“.

Väljaspool Rotermanni kvartalit on samuti võimalik külastada mitmeid näitusi. Viru keskuse bussiterminalis saab vaadata Austria graafilise disaini näitust. Koostöös Valgusfestivaliga tuuakse linnaruumis publikuni Tallinna linna ilmestav valgussiltide projekt, mille autoriks on Poola kunstnik Stefan Kornacki.

Festivali keskus on Nokia Lounge Rotermanni kaubamaja I korrusel, kus on avatud kohvik ja festivali infopunkt. Festivali klubi asub Eesti Disaini Majas (Kalasadama 8), kus saab külastada Eesti disaini galerii-poodi ja avatud on kohvik „Klaus“.

Vt täpsemalt www.disainioo.ee ja www.innovationfestival.ee