VI Disainiöö ja Euroopa Innovatsioonifestivali IF… VII päeva ülevaade

22. september, 2011

altFestivali programm neljapäeval, 22.septembril, on täidetud erinevate uute ja huvitavate sündmustega. Päeva jooksul leiavad aset töötoad ja performance’id, kus saavad osaleda festivali külalised lähemalt ja kaugemalt.


 

Kell 12 algab Disainiöö keskuses – Nokia Lounge’is Nokia tootedisaini töötuba, mida viib läbi Nokia tootedisainer Anton Fahlgren oma meeskonnaga. Kohapeal on võimalik tutvuda uue Nokia nutitelefoniga Nokia N9. Samuti alates kella 12-st toimub Nokia Lounge’is Hansarendi töötuba.

Algusega kella 15.00 selgitatakse kuues linnas toimunud parima innovatsiooni ideekonkursi IF…Lab võitja. Rotermanni kvartali Kaubamaja I korrusel  Disainiöö keskuses – Nokia lounge‘s – tutvustatkse kuues linnas kohalike žüriide poolt välja valitu 19 konkursitööd. Parima innovatsiooni ideekonkursi IF…Lab võitja valib välja rahvusvaheline žürii, kuhu kuuluvad Sanna Simola (Soome), Josyane Franc (Prantsusmaa) ja Severin Filek (Austria). Auhinnad on välja pannud IMArvutid. Esikohaauhinnaks Ipad 2, teisele kohale jõudnud ideele on auhinnaks välja pandud iPodi kõlar Fireant FA-004 ning kolmanda koha saavutanule on auhinnaks iPod nano. FBi keskkonna publiku lemmikuks valitud idee autorile on IMArvutite poolt auhinnaks iPod touch. Huvilistel on võimalus kõikide nomientidega eelnevalt tutvuda juba veebis. FBis saab igaüks oma hääle anda ka enim meeldinud nominendile. Lisainfot SIIT

Algusega kell 16.30 leiab restoranis “Novell” (Narva mnt. 7) aset töötuba “Food Design”. Viis erinevat võistkonda kogunevad “Novelli”, et kõigi silme ees mõõtu võtta maitsva disainitud toidu tegemises. Eesmärgiks on tuua esile disain läbi toidu. Publikul on võimalus kohapeal kaasa elada, küsimusi esitada ja loomulikult roogi hinnata nende välimuse põhjal. 

Alates kella 18.00 oodatakse kõiki Disainiöö keskusesse – Nokia Lounge’is toimuvale Design Night Chat Room powered by Pecha Kucha üritusele. See on üritus, kus omavahel saavad suhelda disainerid ja loomeinimesed.  Esmakordselt toimus Pecha Kucha 2003. aastal Tokyos, nüüdseks on üritus aset leidnud juba 434 linnas üle maailma. Pärast Design Night Chat Room powered by Pecha Kucha’t oodatakse külalisi osa võtma kell 21.30 algavale Gerilja valgustusele. Valgusklubi korraldatud üritus annab linnaelanikele võimaluse osaleda linnaruumi kujundamises ja muutmises valgustuse abil. Ürituse raames kutsutakse kokku osalejad ja pealtvaatajad ning valitakse linnas mõni objekt, millele antakse valgusega ajutiselt uus nägu. Kasutatakse kaasaskantavaid valgusteid, mis suunatakse objektile osalejate poolt disainerite juhendamisel.

Lisaks sellele avatakse kell 20.30 Rotermanni kvartalis, Vabaduse väljakul, Raekoja platsil ja Eesti Disaini Majas Valgusfestivali valgusinstallatsioonid.

Jätkuvalt on võimalik festivalil külastada varasematel päevadel avatud näitusi ja projekte. Valdav enamik neist asub Rotermanni kvartalis ja selle lähiümbruses. Soome Lahti disainibiennaal esitleb oma paremaid töid Rotermanni kaubamajas. Avatud on Leedu tekstiilidisaini näitus „Eksperimendid valgusega“. Prooviveskis on võimalik vaadata Euroopa Design Management auhinna nominentide näitust „DME Award“. Klaasaatriumis on avatud näitus „Cities For All – Tallinn For All“. Elevaatoris saab külastada Malaisia-Taani ühisprojekti „Man & God“. Viru keskuse bussiterminalis saab vaadata Austria graafilise disaini näitust. Koostöös Valgusfestivaliga tuuakse Rotermanni kvartalis publikuni Tallinna linna ilmestav valgussiltide projekt, mille autoriks on Poola kunstnik Stefan Kornacki. Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt.6) on avatud Hispaania toidunõude disaini näitus „Foodjects“. Firma IMArvutid toetusel leiab aset näitus „IF…Lab Parim innovatsiooniidee“, mis paikneb Disainiöö keskuses – Nokia Lounge’is Rotermanni kaubamaja I korrusel.  Koostöös Tallinna Moenädalaga saab Rotermanni kaubamaja II korrusel Loovalas näha Tallinna ja Turu moeloojate ühisnäitust „Fashion Empowerment“.

Festivali keskus – Nokia Lounge asub Rotermanni kaubamaja I korrusel, kus on avatud kohvik ja festivali infopunkt. Ühtlasi asub seal IF…Corner, kus on võimalik tutvuda eelnevalt toimunud viie IF… festivali videote ja infomaterjalidega. Festivali keskus – Nokia Lounge jääb avatuks 25. septembrini Festivali klubi asub Eesti Disaini Majas (Kalasadama 8), kus saab külastada Eesti disaini galerii-poodi ja avatud on kohvik „Klaus“. Euroopa Innovatsioonifestival IF… ja Disainiöö kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi.

Vt täpsemalt www.disainioo.ee ja www.innovationfestival.ee