Viieteistkümnes noore kunsti oksjon ootab töid

22. august, 2016

5. oktoobril 2016 toimuvale viieteistkümnendale Tartu noore kunsti oksjonile saab esitada töid kuni 4. septembrini. Oodatud on nii uute tegijate kui ka noorte professionaalsete kunstnike teosed.

Teemale, tehnikale ja meediumile piiranguid ei ole ning üks kunstnik võib oksjonile esitada kuni kolm tööd. Korraldajad eeldavad töödelt head kunstilist taset, isikupärast käekirja ja huvitavat ideed, tööde korralikku vormistust ning oksjoni tehnilistest nõuetest kinnipidamist. Oksjonile esitatavate tööde lubatud maksimummõõdud on 2,2×1,5 või 1,5×2,2 m.

Kõigi esitatud teoste hulgast valib professionaalidest ja kunstisõpradest koosnev komisjon välja oksjoni näitusele, kataloogi ja enampakkumisele minevad teosed. Välja valitud tööd tuleb kunstnikel Tallinnas või Tartus kohale tuua ajavahemikus 8.–9. september.

Töid saab esitada veebilehel www.noorkunst.ee. Oksjonil osalemise tingimused asuvad aadressil www.noorkunst.ee/kunstnikule/tingimused. Registreerimisvorm kunstiteoste esitamiseks kevadisele noore kunsti oksjonile on avatud 4. septembrini  www.noorkunst.ee/kunstnikule.

Sügisest on Tartu noore kunsti oksjoni projektijuht Maria Lang, kes on olnud Tartu Kunstikooli inkubatsioonkeskuse projektijuht ning hetkel õpetab noortele kunstnikele Tartu Kunstikoolis ettevõtlust.

Koostööpartnerid ja toetajad on Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kunstikool, Tartu Kunstnike Liit, Osta.ee ning Redwall Digital, kes on loonud ja arendab oksjoni veebikeskkonda.

Lisainfo: Maria Lang, oksjon@lmk.ee, tel 5342 4196, www.noorkunst.ee