Viimane Avatud Ateljeede päev toimub 18. septembril Kalamajas, Koplis ja Pelgulinnas.

17. september, 2011

altViiel sumedal suveõhtul, viies erinevas Tallinna linnajaos avavad 130 kunstnikku oma ateljeed ja aiad, et uudishimulikud võiksid näha, kus ja kuidas sünnib looming. Projekt Avatud Ateljeed kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi.

Viimasel Avatud Ateljeede pühapäeval kutsuvad 36 kunstnikku näitusele ja avavad 16. erinevas kohas oma ateljeed üheks päevaks linnarahvale!

Oled oodatud Kalamaja, Kopli ja Pelgulinna kunstnike kirevasse ateljeedemaailma!

Ateljeedes on võimalus tutvuda kunstniku, tema loomingu ja ruumiga – kogeda tervikut. Lisaks ateljeede külastamisele ning spetsiaalselt selleks päevaks koostatud näitustele on võimalik näha ja ka ise proovida kunsti tegemise erinevaid tehnikaid. Külastada saab nii kujutava kunsti, tarbekunsti, skulptuuri, fotograafia, moekunsti, installatsiooni- kui videokunsti näituseid. Tuntud kunstnike kõrval osalevad nii vanema generatsiooni kunstnikud kui ka verinoored loojad; nii aktiivselt tegutsevad, kui pigem sahtlisse loomingut suunavad kunstnikud.

Ateljeede asukohakaardid saab: Kunstihoonest, Arhitektuuri- ja Disainigaleriist ja www.ateljeed.com ning Avatud Ateljeede toimumise päeval osalevates ateljeedes.
Ateljeede külastamine on tasuta!
Siiski soovitame raha kaasa võtta, sest võimalik on osta loomingut otse kunstnikult (ilma galerii või poe komisjonitasuta).

Ateljeed on enamasti avatud kell 12:00-18:00, kuid täpsem info vaata www.ateljeed.com või asukohakaartidelt.

Ateljeede külastamiseks end eelnevalt registreerima ei pea.

Osalema on oodatud kõik:

− kes otsivad seiklusi, sest Avatud Ateljeed on seiklus linnaruumis;

− kes soovivad piiluda naabri aeda, sest Avatud Ateljeed avab muidu suletud isiklikud ruumid;

− kes ei saa kunstist aru, sest Avatud Ateljeede päeval selgitavad kunstnikud oma

loomingut;

− kes tahavad teada kus ja kuidas tekib kunst, sest seda imet saab näha;

− kes ei tea veel kus kunsti tegemist ise proovida ja õppida saab, sest paljudes ateljeedes

on see võimalik aastaringselt.

Ühiskülastus – ateljeede avamised !

Lisaks omaette ateljeede külastamisele on võimalik osaleda ühisel jalutuskäigul, mille jooksul külastame koos piirkonnas osalevaid ateljeesid ja kunstnikke (info: www.ateljeed.com).