Viimasel kella viie teel on fookuses teater

05. veebruar, 2013

kella-viie-tee-frontEttevõtlusele orienteeritud loengusari “Kella viie tee” lõpetab hooaja 14. märtsil teatrite teemal arutledes. Märtsis on meie külaliseks Ric Green, kes on Inglismaa ainsa riikliku piirkondliku ooperiteatri Opera North Haldus- ja tehniline direktor.  Ric on töötanud ka Opera North arendusdirektorina, viies ellu 31,5 -miljoni naelase eelarvega Leedsi Grand Theatre renoveerimise ning uue Ooperikeskuse ehituse. Modereerib Eesti Etendusasutuste Liidu tegevjuht Monika Larini.

 

Ric on õppinud Glasgow kõrgkoolis Royal Scottish Academy of Music and Drama.  Ric töötas pikaajaliselt vabakutselisena, liitudes seejärel Riikliku Teatriga Londonis ning Opera North’iga Leedsis. Ricil on pikaajaline kogemus heli- ja valgusdisainis, samuti produktsioonis. Ta on peakonsultant vanade teatrite restauraureerimisega tegelevas organisatsioonis Theatresearch. Ric on konsulteerinud kliente nagu Royal Opera House, London, Welsh National Opera and the Coliseum Theatre in Oldham, Sport England, the Society of London Theatre and BECTU (a review of the Collective Agreement) ning MTG Performance.

Ta on ühtlasi ka Huddersfieldi Loomemajanduse Arengagentuuri juht, teatrite tehnilisi standardeid arendava organisatsiooni Skillscene juht, Šoti teatrite tehnilise õppe S4T juht jpm. 

Üritust modereerib Monika Larini, kes on  õppinud teatriteadust, kõrvalainetena kirjandust ja kunstiajalugu Tartu Ülikoolis ja Helsingi Ülikoolis ning täiendanud end Amsterdami ülikoolis autoriõiguste ja kultuurikorralduse valdkonnas. Larini on koostanud õppematerjale ning õpetanud teatriajalugu erinevates Eesti kõrgkoolides. Ta on varem aastaid juhtinud Eesti Näitemänguagentuuri, millest ta aastaks 2008 arendas välja laiapõhjalisema valdkondliku infokeskuse – Eesti Teatri Agentuuri, töötanud Eesti Draamateatris ja juhtinud Eesti Instituuti. Alates novembrist 2012 on Larini Eesti Etendusasutuste Liidu tegevjuht.

Eelmised üritused:

7. veebruaril rääkisime muuseumite teemal. Meid külastas The Audience Agency Londoni tegevjuht Sarah Boiling, modereeris Lennusadama juht Ott Sarapuu. Loe siit.

10. jaanuaril külastas meid edukalt Londonis kanda kinnitanud pesudisaner Kriss Soonik. Krissi toodang valmib kodumaal ning brändi müüakse juba 15 riigis üle maailma. Krissi näpunäiteid Briti turul tegutsemise kohta loe siit.

6. detsembril kohtusime Aberystwythi Ülikooli teatri, filmi ja televisiooni õpingute teaduskonna Mercatori meedia-, keelte- ja kultuuriinstituudi juht Elin Haf Gruffydd Jonesiga, kes tegeleb peamiselt meedia, kirjastamise, kommunikatsiooni ja tõlketööga mitmekeelsetes keskkondades. Loe siit.

1. novembril kogunesid kokku disainihuvilised, et üheskoos kuulata Londonist Royal College of Arts’ist külla tulnud rahvusvahelise mõõtmega disaineri Gianpaolo Fusari kogemusi. Loe siit.

Esimesel teeõhtul oktoobrikuus rääkisime rahvusvahelistumisest, kus erikülaline oli Suurbritanniast loomemajanduses pikaajaliselt tegutsenud Mark Leaver, kes on oma karjääri jooksul tegelenud nii rahastuse leidmisega kui ideede reaalsuseks muutmisega nii era-kui kolmandas sektoris. Loe siit.

Viimane “Kella viie tee”
14. märts: Teater

Koht: Eesti Disaini Maja (Kalasadama 8)
Aeg: loomulikult kell viis!

Tasuta, kuid registreerimisega SIIN