Viljandi Folgi uuendused võeti hästi vastu

02. august, 2012

folk_2012Viljandi pärimusmuusika festival õnnestus suurepäraselt – festivalialal oli mugavam liigelda, platsid olid puhtamad ja pimeduse saabudeski ei pidanud muretsema turvalisuse pärast. Festivalialal olid esindatud paljud kohalikud ettevõtjad, mis linna majandusele positiivselt mõjub. Loe edasi »

Viljandi pärimusmuusika festivalil kehtestatati sel aastal esmakordselt piletita külalistele piirangud festivalialale pääsemiseks ning piiratud ala nimetati pärimeetriks.Kuidas muutused selleaastast festivali mõjutasid, räägib Viljandi pärmiusmuusika festivali pressipealik Erki Pruul.

“Lühidalt öeldes – festival õnnestus suurepäraselt. Inimesed võtsid uuendused hästi vastu. Kui algul oli palju kõhklejaid, siis koheletulnud veendusid, et tegemist on ainuõige lahendusega – festivalialal oli mugavam liigelda, platsid olid puhtamad ja pimeduse saabudeski ei pidanud muretsema turvalisuse pärast. Sama kinnitas ka politsei  – rikkumisi oli vähem nii festivalialal kui linnas.

Analüüsime praegu tagasiside ankeete (neid on tulnud ligi 1000, mis näitab, et inimestele läheb festival korda!) ja
enamus pooldab samasuguse ala lahenduse jätkamist ka järgmisel aastal. Loomulikult on tulnud ka palju õiglast kriitikat, mida samuti arvestame järgmise aasta festivali korraldades.

Arvestades seda, et festivali ja Viljandit külastas üle 20 000 inimese peaks ka kohalikud ettevõtjad rahul olema. Tuldi ju enamasti mitmeks päevaks, kõik linna ööbimiskohad olid broneeritud juba ammu enne festivali. Toitlustusasutused väljaspool pärimeetrit olid samuti inimesi täis ja ka festivalialal olid esindatud paljud kohalikud ettevõtjad.

Erki Pruul, Viljandi pärimusmuusika festivali pressipealik