Viljandi Linnaraamatukogus avatakse kolmapäeval Loov Eesti PESA disaintoodete näitus

22. juuli, 2014

loovpesa colorJuunis 2014 lõpetas Loov Eesti tootearendusprogrammi PESA kolmas lend, kus arendati nutikaid innovaatilisi tooteid. 23. Juulil kell 13.00 avatakse näitus Viljandi Linnaraamatukogus, mis jääb avatuks 6. augustini.

Loov Eesti tegevjuhi Eva Leemeti sõnul on tootearendusprogrammi lõpetanud juba 28 edukat projekti. “PESA on orienteeritud loomettevõtete arendamisele, kus kõige suurem rõhk on disanil. Viimasel ajal on esile tõusnud hardware projektid, kus disain ning tarkvara koos lisaväärtust pakuvad,” selgitas Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet programmi sisu.

“Paljud PESA lõpetajad on täna tuntud brändid –  välja võib tuua Stella Soomlaisi nahkaksessuaarid, Karl Annuse puidust prilliraamid või Ajujahi saatest tuntud Khis puitvannid. PESA on Eestis ainus tootearendusele spetsialiseerunud program ja loodame edaspidi veel enam uusi nutikaid tooteprojekte üle Eesti toimivateks ettevõteteks arendada,” lisas Leemet.

Viljandi Loomeinkubaatori juhataja Kristi Kivestu arvates on PESA programm loomettevõtjatele hea võimalus oma tooteid arendada nii disaini kui äri ülesehitamise mõttes. “Ehk kõige suurem pluss on just nö. tehnilise poole läbimõtlemine – kuidas ettevõtet juhtida, turundada ja finantse planeerida. Ka Viljandi Loomeinkubaatori ettevõtjate puhul on see väljakutse,” rääkis Kivestu.

Loov Eesti algatatud PESA aastane virtuaalne koolitusprogramm toetab alustavat ettevõtjat tootearenduse, turunduse, äriplaani koostamise, finatseerimise planeerimise ning strateegilise juhtimise valdkonnas. Programmi on koostanud professionaalsed koolitajad, nõu annavad personaalsed mentorid ning kaasatakse valdkonna eksperte.

Sel aastal lõpetas programmi 10 edukat uut tooteprojekti, sh. ehitusdetailide süsteem Alfabox, Digitaalne koduohutuse abivahend vaegnägijatele, disainkingad  KUULA + JYLHÄ, lemmiklooma toidualused, joogariided jt. 

Loov Eesti on projektidest kokku pannud tutvustava näituse koos fotomaterjalidega, mis käib läbi Eesti suurimad linnad –Tallinna, Tartu, Viljandi ja Pärnu.

Osalevad ettevõtted: TAMMA DESIGN, YOGA COUTURE, KUULA + JYLHÄ, ILLI DESIGN, MY TRASHIOUS, ALFABOX, EXTRA LEG, EGG (endine muinasmööbel), NEUHAUS PET DESIGN 

Edasi on võimalik näitust näha:

11.-24.08. Pärnu Külastuskeskus, Uus tn 4  Pärnu

Loov Eesti on EASi algatatud ja Euroopa Liidu Sotsiaalfondist rahastatud projekt, mis aitab kaasa loova majanduse ja ettevõtliku loovuse väärtustamisele ja arendamisele Eestis.

 

PESA KATALOOG 2013/2014: http://www.looveesti.ee/attachments/141_PESA_kataloog_3mm_24lk.pdf