Viljandi Loomeinkubaator avati rõõmuga

08. veebruar, 2011

alt„Kaua tehtud kaunikene!” –  selliste sõnadega juhatas  SA Viljandimaa Loomeinkubaatorid Tekstiilikeskuse perenaine Kristina Libe eile pärastlõunal sisse loomeinkubaatori avamispeo. TÜ Kultuuriakadeemia direktor  Anzori Barkalaja  võttis kokku kaks aastat kestnud töö ja märkis, et tegemist on suure projekti esimese saavutusega.  Järge ootavad metallikeskus  ja puidukeskus, millest esimese avamiseni loodetakse jõuda käesoleva aasta sügisel.  Tänusõnu jagus paljudele partneritele,  tänukirjaga said tunnustatud Viljandi Linnavalitsus,  Ugala Teater,  Viljandi Metall ja EAS.

Tekstiilikeskus on keskkonnana hubane ja inspireeriv ning oma professionaalse seadmepargiga lausa unistus igale pühendunud käsitöömeistrile ja tekstiilikunstnikule.  Loomeinkubaator ootab edaspidi liituma kõiki ambitsioonikaid käsitööettevõtjaid üle Eesti. Kokkuleppel pererahvaga saavad unikaalseid seadmeid kasutada ka  väljastpoolt inkubatsiooni tulijad. Mugava asukoha tõttu Kultuuriakadeemia naabruses on aga eelistatud ja oodatud just käsitööeriala tudengid.  Täna on ka esimesed huvilised inkubaatorisse just Kultuuriakadeemia vilistlased.  Märtsikuu alguses on oodata esimese eelinkubatsiooni konkursi ametlikku väljakuulutamist.

Uue loomeettevõtjatele suunatud tugistruktuuri avamist olid tulnud tervitama Viljandi linna ja maavalitsuse esindajad, loomeinkubaatorid Tallinnast ja Tartust ning projekti  peamise  rahastaja EAS esindajad.

EAS Loomemajanduse programmi koordinaatori Georg Poslawski tervituskõnest  jäi kõlama mõte, et lisaks võimalusele tegeleda parimates tingimustes pärandkäsitöö  arendamisega ootab EAS, et loodud keskkonna,  unikaalsete seadmete  ja toetavate  teenuste  toel  tekiks rohkem ettevõtjaid, kasvaks nende käive ja lõppude lõpuks ka eksport.alt

SA Viljandimaa Loomeinkubaatorid juhatuse liige Elerin Laurimäe avaldas lootust, et koostöö Viljandimaa Arenduskeskuse ja Tartu Ülikooli Ettevõtluskeskusega  aitab luua ettevõtlusalase tugisüsteemi alustavatele loomeettevõtjatele.

Uue loomeinkubaatori avamisega on Eesti loomemajandus saanud  rikkamaks ühe väga olulise struktuuri võrra. Loomeinkubaatori omanäolisus seisneb  käsitööle suunatud töökodades ja tihedas koostöös Kultuuriakadeemiaga, mis loob suurepärase võimaluse uute innovaatiliste toodete tekkeks.

Loov Eesti rõõmustab koos viljandlastega ja soovib uue inkubaatorile palju isikupäraseid asukasettevõtteid – siis ei jää ka edulood tulemata.

 

Viljandis käis Eva Leemet

Lisainfo: SA Viljandimaa Loomeinkubaatorid, Tallinna mnt. 22 III korrus
Elerin Laurimäe,  tel. 435 5254; 510 0858, elerin@kultuur.edu.ee
Kristina Libe, tel. 524 0158, kristina.libe@gmail.com