Viljandis algasid loomeinkubaatori metallikeskuse ehitustööd

11. juuli, 2011

altViljandimaa Loomeinkubaatorite sihtasutus ja ehitusettevõte Silindia alustasid 400 ruutmeetri suuruse metallitöö keskuse ehitusega. Aasta lõpul valmiva töökeskkonna eesmärk on luua võimalused ettevõtluse alustamiseks ehte-, sepa-, disaini- ja metalli vormitööde valdkonnas tegutsevatele kunstnikele.

Loodav keskuse sisseseade saab oma mitmekesisuselt olema Eestis ainulaadne. Ehitus peaks kava kohaselt lõppema oktoobris, millele järgneb sisustuse ja seadmepargi tellimine ning seadistamine.

Inkubaatori ruumides saavad võimaluse praktiseerida ka TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku metallitöö tudengid. Sihtasutuse juhatuse liikme Elerin Laurimäe sõnul annab keskkond enneolematu praktilise võimaluse õppida tundma traditsioonilisi tehnikaid ning neid kaasaegsetes võimalustes rakendada.

Metalliinkubaatoris on võimalik otsast lõpuni toota käsitsivalmistatavaid metallobjekte, ehte- ja peentöötlemise tehnoloogial valmistatavaid esemeid, samuti kasutada kaasaegse lõiketöötluse ning viimistlemise võimalusi, mille valmistamiseks Eestis seni võimalus puudus.

Ehitaja leidmiseks korraldati lihtmenetlusega riigihange. Ühtekokku ehitatakse aktsiaseltsi Viljandi Metalli kompleksi juurde välja üle 400 ruutmeetri pinda. Keskuse projekteeris JVR Arhitektuuribüroo OÜ.

Metalliinkubaatori kogumaksumus koos seadmepargiga on üle 500 000 euro ning seda rahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Kevadel valmis loomeinkubaatori tekstiilikeskus.