Vilnius Music Week festivalil esineb kolm Eesti artisti

20. november, 2015

Sel nädalalõpul toimuva Vilnius Music Weeki programmist leiab kolm Eesti artisti – I Wear* Experiment, Junk Riot ja Laika Virgin. Neljal päeval astub Vilniuse olulisimate muusikaklubide lavale üle 30 artisti Leedust ja lähi-välisriikidest.

Vilnius Music Week, leedukate vastus siinsele Tallinn Music Weekile, toimub tänavu viiendat korda. Kontsertidega paralleelselt toimub ürituse raames ka muusikatööstuse teemasid lahkavate seminaride ja vestluspaneelidega konverentsiprogramm.

Festivali esinejad valiti välja taotlusavalduste põhjal, programmi kinnitatud Eesti artistidest on vaid I Wear* Experiment ka varem Leedus üles astunud.

2014. aasta Tallinn Music Weekil ohtralt positiivset tagasisidet saanud I Wear* Experiment – mh märkis bändi ära mõjukas muusikablogi The Line of Best Fit, võrreldes neid Ladyhawke’iga – oli hiljuti stuudios ning salvestas terve EP jagu uut materjali. Jõulist põhjamaist elektropoppi ja filmilikke helimaastikke loov bänd pääses palaga “Patience” ka järgmise Eesti Laulu poolfinaali.

Junk Riot on saanud tunnustust siin- ja sealpool Eesti-Vene kultuuripiiri. Nende helikeelele on omased eepilised sündikäigud ja tiheda tagasisidega rikastatud kitarrikäigud, pulseeriv punkdisko biit, uljad meloodiad ja äravahetamatu  helehäälne vokaal. Mullu esines Junk Riot Ameerika Ühendriikides maailma kuulsaimal uue muusika esitlusfestivalil South by Southwest (SXSW) ning üllitas oma esimese täispika albumi „Headache“.  Tänavu on bändil sooritatud Vladivostokini ulatuv Venemaa tuur ja välja antud kaks venekeelset singlit.

Pärast paariaastast pausi taas aktiivselt toimetav ja hiljuti värske täispika albumi “-+-=+” ilmutanud Laika Virgin on vahepeal uuendanud nii bändiliikmeid kui ka saundi. 2012. aastal Eesti Muusikaauhindadel aasta alternatiivalbumi tiitliga pärjatud bändi kõlas domineerivad käredad kitarrid, rasked trummid-bassid, laulev räpp ja surisevad süntesaatorid.

Varasematel aastatel on Vilnius Music Weekil esinenud Elephants from Neptune ja Tenfold Rabbit (2012) ning Odd Hugo ja Würffel (2014).

Rohkem infot:

http://www.musicweek.lt

http://iwearexperiment.com

https://www.facebook.com/junkriot/

http://www.laikavirgin.ee