Visioonikonkurss KATEL:TELLISKIVI

17. november, 2010
altTelliskivi Loomelinnak ja Katel alustavad koostööd. Alates septembrist 2010 on Põhja-Tallinnas läbi viidud uurimust piirkonna fenomeni leidmiseks, mille raames ründame aju ka Telliskivi Loomelinnaku ja Katla vahelise koostöö tegevustele aastateks 2011-2012.

Eesmärk on leida kahe taimelava ühisosa, väärtusregister ja loovate sündmuste programm, mis kasvataks kahe tõmbekeskuse koostööd ning looks neile võimaluse elustada veel rohkem loovust ja kultuuri innovatsiooni Põhja-Tallinna piirkonnas. Katla ja Telliskivi Loomelinnaku konkreetne koostöö algab juba peagi saabuval 2011. aastal, mil Tallinn on Euroopa kultuuripealinn. Sedaviisi kuulatamegi välja visioonikonkursi “Katel:Telliskivi”.

ÜLESANNE JA MEEDIUM
Ootame teostatavaid ja teostamatuid ideid, kuidas ühendada omavahel Telliskivi Loomelinnak ja Katel. Sobivad virtuaalsed, reaalsed, innaruumilised, funktsionaalsed, kosmilised, absurdsed, (eba) praktilised ideed. Arvestada tuleb vaid, et idee peab selgelt tähistama/esitama ühenduse ja koostöö olemasolu, kohanduma piirkonna paigavaimuga ning idees peab eksisteerima väljapaistev iva. Esitatava töö meedium ei ole samuti piiratud – arvesse läheb kõik alates kunstilisest tekstist kuni linnaruumilise tulevikuvisioonini.

TULEVIK
Parimaid konkursil osalenud töid kasutatakse Telliskivi Loomelinnaku ja Katla vahelise koostöö avalikes materjalides (veebis, brošüürides, esitlustel jms) ja 2011. aasta koostöötegevuste sisendina. Kõik edasised tegevused toimuvad koostöös autoriga. Parimad tööd pannakse üles Telliskivi Loomelinnaku Valges Galeriis.

TINGIMUSED
DEADLINE: 08.12.2010 kell 16.00
VÕITJATE VÄLJAKUULUTAMINE: 13.12.2010
INFO: kuni 3.12 saata kiri herkko@telliskivi.eu ning küsimused ja vastused avaldatakse Telliskivi
Loomelinnaku kodulehel.

TÖÖ VORMISTAMINE: Tööd esitada kõval alusel formaadis A2 või A3. Planšettide arv ei ole piiratud. Igal planšetil peab olema töö märgusõna.

KUHU: Konkursitöö tuua suletud pakendis aadressil: Telliskivi Loomelinnak, Telliskivi 60A, Tallinn (fuajees oleva turvamehe kätte). Konkursitööga peab kaasas olema suletud ümbrik, mille peale on kirjutatud töö märgusõna ning mille sees on esitajate kontaktandmed.

AUHINNAD:
I koht 4000 EEK
II koht 1500 EEK väärtuses Telliskivi Loomelinnaku kohviku “F Hoone” voucher
III koht 500 EEK väärtuses Telliskivi Loomelinnaku kohviku “F Hoone” voucher