Visioonivisiit Narva kinnitas linna võimalusi muutuda oluliseks loomekeskuseks

22. september, 2017

Kultuuriminister Indrek Saare ja Narva linnapea Tarmo Tammiste eestvedamisel toimus kolmapäeval, 20. septembril Eesti loomesektori esindajate visioonivisiit Narva. Ringkäigul osalesid ka Kreenholmi Manufaktuuri Rootsi omanikud ja mitmed suursaadikud Eestis. Delegatsiooni külaskäik oli jätk augusti lõpus toimunud visiidile Rootsi, kus kohtuti sealsete loomeettevõtjatega koostöö edendamiseks ja kontaktide vahetamiseks.

Kultuuriminister Indrek Saar selgitas, et nii nagu Rootsi visiidi puhul, oli ka seekord eesmärk kokku viia inimesed, kes soovivad loomevaldkonnas koostööd teha ning näevad suurt potentsiaali just Narvas. „Narval on potentsiaali mitte ainult Eesti, vaid ka laiemas kontekstis. Narva on Euroopa Liidu ja Venemaa piiril suurim linn, siin on põnev ajalugu ja väga huvitavad võimalused arhitektuuripärandi eksponeerimiseks ja kinnisvara arendamiseks,“ rääkis Saar. Ta lisas, et jutuks tuli nii riigi kui ka loomeettevõtjate visioon, milliste arendustega Narvas edasi minna, kohtuti Narva kolledži direktori Kristina Kallasega ning tutvuti Narva linna ja Kreenholmi Manufaktuuriga.

Narva linnapea Tarmo Tammiste sõnul on toimunud visiit väga hea näide riigi ja omavalitsuse ühistegevusest. „Tänan südamest korraldusmeeskonda. Narva saabus hulgaliselt inimesi, kes tõid endaga kaasa huvitavaid ideid linna tuleviku kujundamiseks ja samuti oli tore näha suurt diplomaatilise korpuse esindajate hulka, kes said piirilinna avastada või taasavastada,“ sõnas Tammiste.

Narva avastusretkel osalesid ka Kreenholmi Manufaktuuri Rootsi omanikud eesotsas mõjuka Rootsi ettevõtja Mats Gabrielssoniga, kelle sõnul oli visiit väga hea ja vajalik initsiatiiv, mis avab Narvale uusi võimalusi. „Selline uus algatus süstib uut optimismi ka „vanadele“ Narva investoritele ning sillutab teed uute leidmiseks. Tänasest veel industriaalsest Narvast peab saama postindustriaalne Narva. Kreenholmil on selles plaanis kanda üks võtmerolle,“ tõdes Gabrielsson.

Foto: Tõnu Tunnel, Loomeettevõtjate visiit Narva

Loe edasi ja vaata ka galeriid SIIT