World Design Capital Helsinki 2012 visuaalse identiteedi workshop Eesti Disainikeskuse 3. sünnipäeval

18. mai, 2011

altReedel, 20. mail tähistab Eesti Disainikeskus Hopneri majas oma kolmandat sünnipäeva. Sel puhul on Eesti Disainikeskus koostöös Soome Instituudiga kutsunud Tallinnasse World Design Capital Helsinki 2012 ning disainibüroo Kokoro&Moi esindajad. Põhjamaade disaini kuu Nordic Looki raames toimuval disainikeskuse sünnipäeval viivad Kokoro&Moi disainerid esmakordselt Eestis läbi World Design Capital Helsinki 2012 visuaalse identiteedi arendamise töötoa.

Kati Pelkonen Huippu Design Management’ist räägib lähemalt WDC Helsinki 2012 kontseptsioonist ning tutvustab eesti publikule disainiaasta raames ja eel toimuvaid sündmusi.

Helsinki World Design Capital 2012 visuaalse identiteedi autori, soome disainibüroo Kokoro&Moi esindajad viivad Disainikeskuse sünnipäeval läbi workshopi, kus koos sünnipäevakülalistega luuakse WDC Helsinki 2012 visuaalsele identiteedile uusi tõlgendusi. Tallinnas toimuv töötuba on osa Open Identity Workshop’ist, mida Kokoro&Moi on korraldanud erinevate vanuste, rahvuste ja taustaga inimeste seas eri maailma nurkades. Töötubade käigus sünnivad disainipealinna visuaalsest identiteedist sajad eriilmelised graafilised lahendused, mida kasutatakse plakatitel, rekaamidel ja muudel visuaalidel.

Tallinnasse tulevad workshoppi läbi viima Kokoro&Moi disainerid Laura Väinölä ja Chloe Chapeaublanc.

Kokoro&Moi on rahvusvaheline multidistsiplinaarne disainibüroo, kes on teinud koostööd selliste firmadega, nagu Artek, Sony, Toyota, Warner Records jne.Ajakirjanikel on võimalik eelnevalt kokku leppida intervjuud World Design Capital Helsinki 2012 esindaja Kati Pelkoneni ning Kokoro&Moi disainerite Laura Väinölä ja Chloe Chapeaublanc’iga.

Eesti Disainikeskuse sünnipäev toimub 20. mail kell 15.00-18.00 Hopneri Majas (endine Matkamaja), Raekoja plats 18. Ettekanded ning workshop kestavad orienteeruvalt kella 16.30ni.

Lisainfo ja registreerimine:Maris Takk Eesti Disainikeskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht 5058837 maris@disainikeskus.ee

D3 toimub WDC Helsinki 2012, Soome Instituudi, Tallinna Ettevõtlusameti ja Euroopa Regionaalfondi toetusel.