Xenia Joost avab oma showkollektsiooni moenäituse Baltika Kvartalis

30. september, 2011

altMoedisainer Xenia Joost avab reedel, 30. septembril kell 17 oma uue sügis-talvise kollektsiooni moenäituse Baltika Kvartalis, kus huvilistel on võimalik Tallinn Fashion Weeki raames Loomeinkubaatori moeshow’l ja Momentil kuulsust kogunud naiste- ja lastekollektsiooni uudistada ja osta.

Näitus jääb avatuks 14. oktoobrini ning esmaspäeviti ja reedeti on kohal Xenia isiklikult, et oma loomingut tutvustada.

Xenia sügis-talv 2012 kollektsioon on inspireeritud aja kontseptsioonist, täpsemalt trendide aegumisest, kuid stiili ajatust mõõtmest. Tähelepanu keskpunktis on 1940ndate ja 50ndate rõhutatud taljejoon ning naiselik siluett, kasutatud kangastena vastanduvad üksteisele soe villane crêpe, meriino ja luksuslik siid-samet ning kogu kollektsioonile hingamist andev õrn siid-šifoon. Värvispektril domineerivad luksuslikud soojad sügistoonid: šokolaadipruun, klassikaline mereväesinine ning naaritsabeež, aktsendiks pistaatsia, fuksia-roosa ning smaragdroheline. Kollektsiooni rikastavad ning ajatu stiili ideed rõhutavad ka autentsed vintage elemendid nagu taastatud kotid ja vööd, samuti karusnahksed vestid ja mütsid.

Xenia Joosti sügis-talvist lastekollektsiooni võib pidada ka sama hooaja põhikollektsiooni mini-me variandiks. Tegemist on käsitööelementidega rikastatud  pehmele sametile ja soojale villakangale loodud vintage-meeleolus kollektsiooniga, mis rõhutab disaini ja stiili ajatut ning eatut mõõdet. Kollektsioonist leiab klassikalisi printsessikleidikesi, trendikaid boyfriend’i stiilis jakke ja pükse ning tütarlapselikult vallatuid mantlikesi – seda kõike naiselike küpsete sügistoonide lapselikus võtmes.

 

„On väga rõõmustav, et kohaliku moetööstuse lipulaev Baltika on võtnud enda südameasjaks ka noorte moedisainerite loomingu tutvustamise ja toetamise, nähes selles mitte konkurentsi, vaid koostöö perspektiive,” sõnas Loomeinkubaatori juhataja, ettevõtluskonsultant Ele-Mall Vainomäe.

Xenia Joosti näitus on kuni 14. oktoobrini avatud Baltika Kvartali A-korpuse I korrusel, aadressil Veerenni 24.  Xenia Joosti ateljee asub Loomeinkubaatoris, Baltika Kvartali C-korpuse III korrusel. Parkimine Baltika Kvartali parklas esimene tund parkimiskellaga tasuta.