XII Disainiöö: Disaini kultuur

28. märts, 2017

Tallinna Disainiöö Festival on igaastane suurüritus, mis demonstreerib Eesti ja teiste maade disainerite saavutusi ning tutvustab disaini kogukonna mõtteviisi.

XII Disainiöö Festivali programm keskendub disaini kultuurile ja selle külastaja uuendab oma disainialaseid teadmisi ning kogeb mitme meelega, et disain on holistiline distsipliin, mis oma esteetika, inimkesksete tegutsemisprotsesside ja lahenduste on intgreeritud meie igapäevaellu.

Seminar “Disaini kultuur” juhatab teed humaansusele disainis ja äris. Peaesinejaks on kaasava disaini ekspert Londonist, kes toob kõigini elu paremaks disainimise näiteid. Jüri Kermik keskendub vineeri- ja mööbliteemadele. Kuulatakse teiste maade lugusid disaini kultuuri juurutamisest ning õpetamisest ning kaasatakse loovasse tänavadisaini ka kirjandusringkonnad. Luuakse ka Pööningualuste poeesiate nurk.

“Liiklemiseks” on Linnahallis avatud Disainitänav ja Moepõik, mis annavad võimaluse otse suhelda erinevate disaineritega ning osta head disaini. Moeürituste fookuses on seekord vegan tekstiilid ning samanimelise konkursi võitjate tööd paigutatakse kõigile tutvumiseks. Nutitekstiilid otsivad vastuseid küsimustele: kuidas muudab tehnoloogiaga seotud rõivas ja tekstiil meie elukeskkonda harmoonilisemaks? Elukeskkonna ligipääsetavuse teemadele on pühendatud Design For All näitus ning suminat pakuvad linnamesilastega seotud teemad.

Erakordne võimalus on disainipidu enne suuri muudatusi maha pidada ajastu hõnguga täidetud Linnahallis, kuhu koonduvad kõik näitused ja üritused seal hulgas disainiharidust tutvustavad väljapanekud. Kõik linlased on viimast korda oodatud külastama autentset Linnahalli – meenutama tema ajalugu ning uudistama tulevikuplaane.

Lisainfo Tallinna Disaini Festivali kodulehelt – www.tallinndesignfestival.com