Aasta, mis avas uusi võimalusi Eesti loomemajanduse rahvusvahelistumisele!

18. detsember, 2023

Käesoleva aasta kokkuvõtteks saame rõõmustada, et Loov Eesti on astunud suurte sammudega oma strateegilise eesmägi, Eesti loomemajanduse rahvusvahelistumise poole. 

Loov Eesti/Creative Estonia on liitunud üle-euroopaliste valdkondlike võrgustikega ja aktiivne partner mitmes Erasmus+ programmist rahastatud koostööprojektis, kus peamised tegevussuunad on seotud kultuuri ja loomemajanduse, turismi ja hariduse valdkondade ettevõtjate digioskuste, ettevõtluse ja valdkondade ülese koostöö arendamine.  Creative Digital Transformation projekti lõppes aasta alguses Digikultuuri foorumiga, Off the Beaten Track projekti tähelepanukeskmes olid naisettevõtjad loomemajanduse ja turismivaldkonnast.

Esmakordselt viisime ellu arengukoostööprojekti Aafrikas, Namiibias.  Korraldasime loomeettevõtluse akadeemias Creative Entrepreneurship Academy Namibia 2023: “Heritage & Innovation: Finding Business Opportunities in our Cultural Roots”. Projekti idee – kultuurväärtuste digitaliseerimisest ja Namiibia noorte ettevõtlusoskuste arendamisest sai teoks koostöös UNESCO Eesti ja Namiibia rahvuskontoritega ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga.

Juba 12 aastat oleme korraldanud rahvusvahelise Creative Business Cup´i Eesti eelvoore. Sel aastal said võimaluse oma ideid rahvusvahelisel areenil tutvustada kolm Eesti innovaatilist ettevõtet.

2023.aasta jääb ajalukku Ukraina toetuseks tehtud tegevustega. Loov Eesti pakkus online mentorprogrammi, kokku 30 tundi personaalseid kohtumisi  Ukraina kultuuri ja loomemajanduse organisatsioonidele ja ettevõtetele Eesti samade valdkondade esindajatega, et leida koostööpartnereid Euroopast. Mitmed sessioonid lõppesid koostöösooviga.

Uuel aastal jätkame nutikate sihtkohtade arendajate programmiga MEDS Academy ja alustame tekstiilivaldkonna jätkusuutlikkust edendava projektiga – Sustainability in TCLF.

Jätkub Läänemere regiooni – BSR Cultural Pearls projekt, mis tõstab esile väiksemaid omavalitsusi, kus kultuurilised tegevused parandavad kohalike kogukondade elukvaliteeti. Esimesed BSR Cultural Pearl 2024 tiitlid said – Kiil (Saksamaa); Svendborg (Taani); Jakobstad (Soome) ja Rüjiena/Ruhja (Läti).  Loov Eesti jätkab projektis, et 2025.aastal tuleks  Kultuuripärli tiitel ka mõnele Eesti omavalitsusele. 

2024.aastal avatakse Lõuna-Koreas, Soulis Eesti Ettevõtluskeskuses Loov Eesti eestvedamisel, koostöös Organic Estonia ja Motor stuudioga valminud Eesti disaini ja mahekosmeetika väljapanek – „Puhtast loodusest sündinud tooted“.

 Soovime kõigile Loov Eesti partneritele kena aastavahetust ja tegusat koostööd uuel aastal!