Creative Business Cup – Loomeettevõtjate MM

16. mai, 2014

Creatve Business Cup 2014 Eesti konkurss 

Creative Business Cup (CBC) Estonia  otsib ambitsioonikat loomeettevõtet Eestit esindama globaalsel loomeettevõtete konkursil, mis toimub 17.-19. novembrini Taanis, Kopenhaagenis. Eesti rahvusliku eelvooru viib läbi Loov Eesti koostöös Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite, Tartu Loomemajanduskeskuse, Estonian Business School’i, Creativity Lab’i ja EASiga. 

Võistluse ellukutsuja on CKO (Center for Cultural and Experience Economy) Taanis. Eesti konkurssi korraldab aastast 2012 Loov Eesti. Sel aastal osaleb võistlusel enam kui 50 riiki üle maailma. Varasemalt valiti Eesti esindaja Ajujahi finalistide hulgast ning alates 2014. toimub parima ettevõtte valimine eraldiseisva konkursina. Vaata osalevaid riike.

2012 esindas Eestit JomyBooks – veebipõhine lasteraamatute kirjastamise platvorm
2013 esindas Ajujahil III auhinna pälvinud väikelaste pesutool Pesa

Miks osaleda?

 • Võitja saab esindada Eestit rahvusvahelises Creative Business Cup finaalis Kopenhaagenis  17.-19. novembril

 • Osaleda töötubades ja networking-üritustel

 • Võimaluse võita auhinnaraha ja eriauhindu
 • Viis parimat Eesti finalisti saavad ligipääsu platvormi, mis annab võimaluse ennast rahvusvaheliselt tutvustada, samuti osaleda veebipõhises koolitusprogrammis ning küsida nõu ekspertidelt.
 • Arendada oma ärioskusi ning omandada uusi teadmisi rahvusvaheliselt žüriilt, valdkondlikelt ekspertidelt ning investoritelt.
 • Rahvusvahelist tuntust
 • Uusi väärtuslikke kontakte

Konkursil osalemiseks on vaja täita detailne ankeet, kus lisaks isikuandmetele on ülevaade toote/teenuse ideest ja meeskonnast. Ankeetide põhjal valitakse välja Tartus ja Tallinnas toimuvatesse eelvoorudesse pääsejad. Eelvoorus tuleb ekspertide paneeli ees oma ettevõtte ideed tutvustada (pitchida) 3 minuti jooksul inglise keeles.  Eelvoorude parimad osalevad  16. juunil, EBSis toimuval finaalvõistlusel rahvusvahelise ekspertidest koosneva zhürii ees, kus valitakse välja peavõitja, kes saab võimaluse CBC finaalvõistlusel Kopenhaagenis pitchinguks ja 2 nominenti, kes saavad võimaluse osaleda CBC päevadel (seminarid, koolitused, koostöökohtumised jne) Kopenhaagenis.

Osalemiseks palume ettevõtjatel

Võitjat aitavad lõppkonkursiks ette valmistada Eesti parimad eksperdid, Estonian Business School paneb kolmele edukamale välja ka stipendiumid. 

Tallinna Inkubaatorid panevad välja inkubatsioonimoodulis osalemise võimaluse.

Osaleda saavad kõik hea äriideega loomevaldkonna ettevõtted, kellel on registreeritud ettevõte ning kes järgivad konkursi tingimusi.  

Ajajoon

 • 30. mai kell 23.55 – ankeedi täitmise tähtaeg 
 • 5. juuni – poolfinaal Tallinna Ettevõtlusinkubaatoris
 • 10. juuni – poolfinaal Tartu Loomemajanduskeskuses
 • 16.juunil – Creative Business Cup Eesti finaal Tallinnas EBSis
  Pidulikul finaalüritusel kuulutatakse välja peavõitja, kes saab võimaluse osaleda CBC finaalvõistlusel Kopenhaagenis ja 2 nominenti, kes saavad võimaluse osaleda CBC päevadel (seminarid, koolitused, koostöökohtumised jne) Kopenhaagenis.
 •  1.07.- 10.08. – aktiivne töö võitjameeskonna ettevalmistamiseks : äriplaani viimistlemine jm tegevused.
 • September – november –  algab CBC Taanipoolne ettevalmistusprogramm.
 • 17.-19.november – finaalvõistlus Kopenhaagenis.

Loov Eesti on Creative Business Cup ametlik esindaja Eestis.
http://www.creativebusinesscup.com/

 Loov Eesticreativity lab eas varviline logo all nurgassotsiaalfondloomeinkubaatorlmk-logoebs