Vaata, mida räägiti digikultuuri foorumil

06. veebruar, 2023

Loomemajanduse eksperdid Eestist, põhjamaadest ja teistest riikidest arutlesid, digitehnoloogiad võivad kunsti ja kultuuri tihedamalt ühendada või on see pigem mööduv trend, ning millised on digitaliseerimise plussid ja miinused. Kuidas saavad digitaliseerimisest kasu kultuuri-, turismi- ja haridussektor? Kas meil on piisavalt teadmisi ja oskusi, et digitaalseid tehnoloogiad võimalikult tõhusalt ja soodsal moel rakendada? Kas meie kogemused digimaailmas on võrreldavad füüsilises maailmas kogetavaga? Kuidas aitab digikultuur meie jalajälge vähendada?

Vaata salvestust https://youtube.com/live/Efbj9mt5Yxc?feature=share

 

.

Foorumil osalesid Norrast pärit meediauuendaja Peder Haugfos, kelle sõnul on selgelt äratuntava ning väljakujunenud brändi omamine tulevikus veelgi olulisem, kuna tehisintellekti mõju loometööstusele on järjest suurem: „Spekuleeritakse, et tehisintellekt võtab loojatelt kontrolli oma loomingu üle, mistõttu võib suur kaubamärgituntus pakkuda nii loojatele kui ka tarbijatele lisakaitset ja täiendavat kindlustunnet.“

Foorumil esinesid sõnavõtuga loomemajanduse eksperdid Eestist ja Põhjamaadest: Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi meediainnovatsiooni professor Indrek Ibrus, kultuuriministeeriumi audiovisuaal- ja digikultuurinõunik Karlo Funk, riskiinvestor Yrjö Ojasaar, Agderi ülikooli kaunite kunstide teaduskonna kaasprofessor Idunn Sem ning muusikaettevõtja ja muusik, Fairmusi tegevjuht Reigo Ahven.

Foorumi aruteludest võtsid osa teatriuuendaja Peeter Jalakas, virtuaalse galerii Nifrost rajanud Norra ettevõtja Peder Haugfos, Soome NFT-kunstnik ja skulptor Erwin Laiho, moekunstnik Xenia Joost,  Blueray XR suuna juht Egle Rääsk ning MaruVR-i virtuaalreaalsuse loovjuht ja produtsent Rein Zobel.

Foorumi moderaator oli Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi meediapoliitika dotsent Andres Jõesaar.

Foorumit korraldasid Loov Eesti, Loov Euroopa  kontaktpunktid Eestis, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja Creative Digital Transformation Erasmus+ projekt.

Foorumi kava leiab siit: https://www.looveesti.ee/en/creative-estonia/projects/digital-culture-living-via-avatars/

 

Foorumi veebiülekannet saab jälgida siit: https://youtube.com/live/Efbj9mt5Yxc?feature=share