Eesti animatsioon ja muusika Positivusel

18. juuli, 2013

Sel nädalavahetusel toimuval Baltimaade suurimal muusikafestivalil Positivusel tutvustab Tallinn Music Week Eesti värskemaid muusika ja Animated Dreams animatsiooni tegijaid.

Alates reede pealelõunast kuni laupäeva õhtuni toimuvad Tallinn Music Weeki telgis lühikesed akustilised kontserdid, telgis mängib terve festivali vältel hea eesti muusika. Pühapäeval oodatakse kõiki hilisele hommikusöögile, kus muusikat valib Raadio 2 muusikajuht Erik Morna. Positivus festivali Eesti muusika staabi TMW telgi kujundab noor ja andekas sisekujundaja Ott Kangur. Muusikat valib ning artistide ja festivalikülalistega ajab juttu Raadio 2, kes Positivuselt ka kolme päeva vältel raadioülekannet teeb.

Kokku esineb tänavusel Positivus festivalil  20 Eesti artisti. TMW telgis saab kuulda Jagaspace, Paabeli, Candy Empire’i, I Wear*Experimenti, Wolfredti, Faun Racketi, ja Outloudzi live-esitusi. Lisaks ülalmainitutele astuvad festivali programmis veel üles Iiris (Tele 2 laval), Elephants from Neptune (Palladium/TMW laval), Sybil Vane (Nordea ja I Love You laval), Odd Hugo ja Zebra Island (I Love You laval), OYT, mr. Nestor, DJ Quest ja Paul Oja, Halfbrother, Shotman, Firejose ja Superskankers Red Bull Music Academy laval.

Koostöös Riia rahvusvahelise lühifilmi festivaliga 2ANNAS näidatakse pühapäeval, 21 juunil Eesti animatsiooni programmi. „Muusikafestivali raames on väga hea animafilmide lühiprogrammi esitleda, sest kokku tuleb palju inimesi, kes otsivad meelelahutust – see on koht, kus arvatavasti on õige sihtgrupp, keda värske ja julge animatsioon võiks inimesi kõnetada,” kommenteeris programmi kuraator Mari-Liis Rebane.

Näha saab järgmisi animeeritud lühifilme  ja muusikavideosid:

Calvin Cardioid – Lullaby for a Nameless Creature (muusikavideo) – Elina Kasesalu

DEsign – Mihkel Reha

Happy Birthday – Riho Unt

Kali Briis – I love you (muusikavideo) – Chintis Lundgren

The Triangle Affair – Andres Tenusaar

Tenfold Rabbit – Oblivion (muusikavideo)  – Roland Seer, Indrek Arula

The Maggot Feeder – Priit Tender

Villa Antropoff – Kaspar Jancis, Vladimir Leschiov

Argo Vals – Tsihcier (muusikavideo) – Stella Salumaa

Breakfast on the Grass – Erik Alunurm, Mihkel Reha, Mari Pakkas, Mari-Liis Rebane

 

TMW telgi ajakavaga saab tutvuda siin http://www.tallinnmusicweek.ee/press_2013.php?nid=319

Animated Dreami programmiga saab tutvuda siin http://2annas.lv/eng/SCREENINGS/animateddreams/