Eestisse saabuvad Põhjamaade tippseriaalide produtsendid

03. juuni, 2013

nordic look 20123. juunil alanud Põhjamaade filmitööstust ja menukate draamaseriaalide tootmist tutvustav loomemajandussari Nordic Look 2013 raames külastavad Eestit mitmete Põhjamaade draamaseriaalide produtsendid.

 Teiste seas tuleb Eestisse siinsete vaatajate südamed võitnud Norra humoorika seriaali “Lilyhammer” produtsent Tone Rønning ning Kopenhaageni Ülikooli kaasprofessor Peter Schepelern selgitab, kuidas Taani film vallutas maailma.

Filmi- ja seriaalitootjad Eestist ja Põhjamaadest jagavad edulugusid ja arutavad võimalikku koostööd seminaril “Uus algus – Põhjala filmide ja draamaseriaalide tootmine ning koostöö Eestiga” reedel, 7. juunil Balti Filmi- ja Meediakoolis. Laupäeval, 8. juunil külastatakse võimalikke filmimispaiku Ida-Virumaal.

Ekspertseminar toimub 3.-9. juunini kestva loomemajandussarja Nordic Look 2013 raames, mida korraldavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja FilmEstonia.eu koostöös mitmete heade partneritega. Nordic Look 2013 toimumist toetab Eesti Filmitööstuse klaster ja Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

“Nordic Look 2013 kui kohtumispaik viib kokku filmieksperdid ja -huvilised, heidab värske pilgu viimase aja muudatustele Põhjamaade filmimaailmas, pakub põnevaid avastusi, erutavaid arutelusid, (filmi)lugusid, mis omakorda võivad kaasa tuua uusi algusi,” põhjendab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse kultuurinõunik Eha Vain valikut keskenduda loomemajandussarjas sellel aastal just Põhjamaade ja Eesti filmitööstuse koostööle.

Nordic Look toimub Eestis kolmandat kevadet järjest. Eelmisel aastal võttis sari linnaruumifestivali kuju ning tõi mitmete sündmuste läbi arhitektuuri ja linnaruumi kujundamist puudutavad kitsaskohad ja arutelud kontoriseinte vahelt avalikkuse ette.

Nordic Look 2013 koosneb kahest osast:

  • Põhjamaade filmi päevad – Kino Sõprus ja Katusekino näitavad 3.-9. juunini Põhjamaade mängu- ja dokumentaalfilme (nt “Palme”, “Sugar Man”, “Punase metsa hotell” jt). Väärtfilmid aitavad vaatajateni tuua kõigi viie Põhjamaa saatkonnad ning filmid juhatavad sisse oma ala asjatundjad;
  • Ekspertseminar ja õppereis Ida-Virumaale “Uus algus – Põhjala filmide ja draamaseriaalide tootmine ning koostöö Eestiga” 7.-8. juunil.

Rohkem infot ekspertseminarist ja Põhjamaade filmi päevade kava leiab Nordic Look 2013 kodulehelt: www.nordiclook.ee.