Creative Business Cup – globaalne ettevõtluskonkurss

CBCEST2

Creative Business Cup 2019 Eesti konkurss

Alanud on kandideerimine loomeettevõtluse globaalse võistluse Creative Business Cup Eesti eelvooru, kus valitakse välja Eesti esindaja juuli alguses toimuvale finaalvõistlusele Taanis. Konkursil on osalema oodatud kõik ettevõtted, kelle ambitsioon on jõuda rahvusvahelisele turule oma innovaatilise toote või teenusega, mille kujunemisel on olnud kaastegev loovisik.

„Creative Business Cup´i finaalvõistlus annab iga riigi esindajale edasisteks ettevõtmisteks hea stardipositsiooni, sest oma ideid ja lahendusi saab jagada kogu maailmaga,“ ütles konkursi juht Rasmus Wiinstedt Tscherning.

„Konkursil osalemine on hea võimalus näidata end ligi kuuekümne riigi esindajatele ja investoritele, oma ideed rahvusvaheliselt tutvustada ning osaleda kõrgetasemelistel koolitustel,“ lisas Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Kolm Eesti konkursil väljavalitud meeskonda osalevad CBC arendusprogrammis, lisaks saavad nad oma ettevõtte tutvustuse üles panna investorite jaoks mõeldud ülemaailmsesse infokeskkonda, osaleda konverentsil ja kohtumistel investoritega.

Konkursil osalemise tähtaeg on 29.04.2019. Osalemiseks on vaja YouNoodle keskkonda teha kasutaja ja seal täita detailne ankeet, kus lisaks isikuandmetele peab andma ülevaate toote/teenuse ideest ja meeskonnast. Esitatud ankeetide põhjal valitakse välja finalistid, kel tuleb ekspertide paneeli ees oma ettevõtte ideed tutvustada (pitchida) 3 minuti jooksul inglise keeles.

Võitja ja kaks finalisti selgitab žürii välja 17. mail rahvusvahelise konverentsi Latitude59 ajal, kus finalistidel on võimalus ka osaleda.

2012 esindas Eestit JomyBooks – veebipõhine lasteraamatute kirjastamise platvorm
2013 esindas Ajujahil III auhinna pälvinud väikelaste pesutool Pesa
2014 esindas  Eestit Aiden App – mobiiliaplikatsiooniga, mis aitab depressioonile kalduvatel inimestel ennetada probleemide süvenemist ja oma seisundit jälgida.
2015 esindas Eestit Sorry as a Service – kliendi hoidmise teenust arendav ettevõte

2016 esindas Eestit 3D Creationist – mobiiltelefonidele mõeldud äpp 3D mudelite loomiseks

2017 esindas Eestit Pre-o-Porter – disainerrõivaste ettetellimiskeskkond

2018 esindas Eestit Gelatex – zelatiinist kunstnahka arendav start-up

Miks osaleda?

 • Võitja saab esindada Eestit rahvusvahelises Creative Business Cup finaalis Kopenhaagenis juuni lõpus Kopenhaagenis
 • Osaleda töötubades ja networking-üritustel
 • Võimaluse võita auhinnaraha ja eriauhindu
 • Viis parimat Eesti finalisti saavad ligipääsu platvormi, mis annab võimaluse ennast rahvusvaheliselt tutvustada, samuti osaleda veebipõhises koolitusprogrammis ning küsida nõu ekspertidelt.
 • Arendada oma ärioskusi ning omandada uusi teadmisi rahvusvaheliselt žüriilt, valdkondlikelt ekspertidelt ning investoritelt.
 • Rahvusvahelist tuntust
 • Uusi väärtuslikke kontakte

Konkursil osalemiseks on vaja täita detailne ankeet, kus lisaks isikuandmetele on ülevaade toote/teenuse ideest ja meeskonnast.

Osalemiseks palume ettevõtjatel esitada avaldus läbi YouNoodle keskkonna, kuhu on vajalik ka registreeruda. NB! Palume täita avaldus võimalikult täpselt, sest võidu korral kasutatakse sama keskkonda ka Teie ettevõtte esitlemiseks investoritele. Link registreerimisele asub SIIN.

Osaleda saavad kõik hea äriideega  ettevõtted,  kes järgivad konkursi tingimusi:

A. Äriidee peab olema innovatiivne ja  ambitsioonikas ning selle  loomisel peab olema kaasatud loominguliste oskustega spetsialist – disainer, muusik, kunstnik, arhitekt, teenusedisainer jne – rõhutamaks loovuse rolli olulisust igal elualal.

B. start-up peab olema suuteline kasumit tootma ning turupotentsiaaliga.

C. ettevõte peab olema Eestis registreeritud.

Ajajoon

 • 29.aprill 2019 kell 23.59 – ankeedi täitmise tähtaeg
 • 17. mai 2019Creative Business Cup Eesti finaal Tallinnas. Max 10 ettevõtet, 3 min pitch slaididega, inglise keeles
 • 29-30 juuni 2019 – CBC  Bootcamp Taanis, Kopenhaagenis – 3 finaali jõudnud ettevõtet saavad võimaluse osalemiseks
 • 1-2 juuli 2019 CBC finaal Taanis, Kopenhaagenis –  Võitja pitchib , 3 startup’i osaleb.

   

CBC Estonia 2016 võitja – 3D Creationist:

 

CBC 2016

CBC 2017 Finaal Kopenhaagenis

« kohta 2 »

CBC Scandinavian and Baltic Bootcamp

Creative Business Cup Eesti konkurssi korraldab Loov Eesti koostöös Estonian Business Schooli ja Creativity Labiga. Loov Eesti on Creative Business Cup ametlik esindaja Eestis aastast 2012.
http://www.creativebusinesscup.com/

Loov Eesti logo

tartu lmk  ebs_logoCLab_logo_100x100px   2  buildIT-logo wiseguys estban