Creative Business Cup – globaalne ettevõtluskonkurss

CBCEST2

Creative Business Cup 2018 Eesti konkurss

Konkurss Creative Business Cup (CBC) Estonia otsib innovaatiliste ja  loovate äriideedega ettevõtteid  Eestit esindama globaalsel ettevõtluskonkursil, mis toimub novembris Taanis, Kopenhaagenis. CBC Estonia konkursi eesmärk on leida parim ettevõte esindama Eestit finaalvõistlusel ja tugevdada Eesti mainet rahvusvaheliselt kui nutikate, innovaatiliste ja maailma muutvate ideede sünnipaika. Eesti võistluse patroon on Europarlamendi saadik Kaja Kallas.

Konkursil osalemise tähtaeg on 15. mai kell 23:59. Osalemiseks on vaja täita detailne ankeet, milles antakse ülevaade toote või teenuse ideest ja meeskonnast. Ankeetide põhjal valitakse välja finalistid, kel tuleb 25. mail ekspertide paneeli ees oma ettevõtte ideed tutvustada (pitchida) 3 minuti jooksul inglise keeles. Zhürii valib välja kaks nominenti ja peavõitja, kes saab võimaluse pitchinguks CBC finaalvõistlusel Taanis, Kopenhaagenis novembris.

Kolm parimat lülitatakse Balti- ja Põhjamaade ühisesse ettevalmistusvõrgustikku ning neid valmistavad võistluseks ette parimad eksperdid oktoobris CBC Baltic and Northern Countries Bootcampil Lätis. Kolm Eesti konkursil väljavalitud meeskonda osalevad CBC arendusprogrammis, lisaks saavad nad oma ettevõtte tutvustuse üles panna investorite jaoks mõeldud ülemaailmsesse infokeskkonda, osaleda konverentsil ja investorkohtumistel.

Lisaks märkimisväärsele konkursi peaauhinnale on sel aastal ka rohkesti eriauhindu ning vastavalt valdkonnale saab osaleda eriprogrammides.

„Konkursi üks eesmärke on näidata, et loovusel on oluline roll igal elualal. Ootame konkursil osalema kõiki ettevõtteid, kelle ambitsioon on jõuda rahvusvahelisele turule oma innovaatilise toote või teenusega, mille kujunemisel on olnud kaastegev loovisik,“ selgitas Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

“Euroopa majandus põhineb paljuski väikeettevõtlusel ja nende loodaval innovatsioonil. Peame innustama loovust ja ettevõtlikust. Kui sa tahad endale tulevikus tegevust ja sissetulekut, pead sa olema masinast võimalikult erinev: loov, kriitiline ja sotsiaalne,” rõhutas konkursi patroon Kaja Kallas.

CBC juht Rasmus Wiinstedt Tscherningu sõnul on üha raskem on positsioneerida ettevõtteid loomeettevõtteks või mõneks muuks. „Loovus edendab innovatsiooni igal pool,“ ütles ta.

2012 esindas Eestit JomyBooks – veebipõhine lasteraamatute kirjastamise platvorm
2013 esindas Ajujahil III auhinna pälvinud väikelaste pesutool Pesa
2014 esindas  Eestit Aiden App – mobiiliaplikatsiooniga, mis aitab depressioonile kalduvatel inimestel ennetada probleemide süvenemist ja oma seisundit jälgida.
2015 esindas Eestit Sorry as a Service – kliendi hoidmise teenust arendav ettevõte

2016 esindas Eestit 3D Creationist – mobiiltelefonidele mõeldud äpp 3D mudelite loomiseks

2017 esindas Eestit Pre-o-Porter – disainerrõivaste ettetellimiskeskkond

Miks osaleda?

 • Võitja saab esindada Eestit rahvusvahelises Creative Business Cup finaalis Kopenhaagenis novembris 2018
 • Osaleda töötubades ja networking-üritustel
 • Võimaluse võita auhinnaraha ja eriauhindu
 • Estonian Business School paneb eriauhinnana välja 20 ainepunkti ulatuses täienduskoolitust EBSis
 • Viis parimat Eesti finalisti saavad ligipääsu platvormi, mis annab võimaluse ennast rahvusvaheliselt tutvustada, samuti osaleda veebipõhises koolitusprogrammis ning küsida nõu ekspertidelt.
 • Arendada oma ärioskusi ning omandada uusi teadmisi rahvusvaheliselt žüriilt, valdkondlikelt ekspertidelt ning investoritelt.
 • Rahvusvahelist tuntust
 • Uusi väärtuslikke kontakte

Konkursil osalemiseks on vaja täita detailne ankeet, kus lisaks isikuandmetele on ülevaade toote/teenuse ideest ja meeskonnast.

Osalemiseks palume ettevõtjatel esitada avaldus läbi YouNoodle keskkonna, kuhu on vajalik ka registreeruda. NB! Palume täita avaldus võimalikult täpselt, sest võidu korral kasutatakse sama keskkonda ka Teie ettevõtte esitlemiseks investoritele. Link registreerimisele asub SIIN.

Osaleda saavad kõik hea äriideega  ettevõtted,  kes järgivad konkursi tingimusi:

A. Äriidee peab olema innovatiivne ja  ambitsioonikas ning selle  loomisel peab olema kaasatud loominguliste oskustega spetsialist – disainer, muusik, kunstnik, arhitekt, teenusedisainer jne – rõhutamaks loovuse rolli olulisust igal elualal.

B. start-up peab olema suuteline kasumit tootma ning turupotentsiaaliga.

C. ettevõte peab olema Eestis registreeritud.

Ajajoon

 • 15. mai kell 23.59 – ankeedi täitmise tähtaeg
 • 25. mai – Creative Business Cup Eesti finaal Tallinnas. 10 ettevõtet, 3 min pitch slaididega, inglise keeles
 • oktoober – CBC Baltic and Northern Countries Bootcamp – 5 finaali jõudnud ettevõtet saavad võimaluse osalemiseks
 • november – CBC finaal Taanis, Kopenhaagenis – 3 startup’i osaleb.

   

CBC Estonia 2016 võitja – 3D Creationist:

 

CBC 2016

CBC 2017 Finaal Kopenhaagenis

« 1 kohta 2 »

CBC Scandinavian and Baltic Bootcamp

Creative Business Cup Eesti konkurssi korraldab Loov Eesti koostöös Estonian Business Schooli ja Creativity Labiga. Loov Eesti on Creative Business Cup ametlik esindaja Eestis aastast 2012.
http://www.creativebusinesscup.com/

Loov Eesti logo

tartu lmk  ebs_logoCLab_logo_100x100px   2  buildIT-logo wiseguys estban