Pikendasime avalduste vastuvõttu PESAsse 20. septembrini

09. september, 2013

1240230 10151847700899399 758922738 nEesti ainus virtuaalne tootearenduskeskkond Loov Eesti PESA ootab veel 20. septembrini tooteprojektide avaldusi. Koolitusprogramm on virtuaalne, mistõttu ootame osalejaid üle Eesti ja ka kaugemalt. Saabunud avalduste seast valime välja ambitsioonikamad tooteprojektid, mille turule jõudmisele järgnevate kuude jooksul üheskoos kaasa aitame.

Täida aadressil pesa.looveesti.ee avaldus oma tooteprojekti kirjeldusega. Ära pelga, kui Sinu toode ei ole veel päris valmis – oodatud on nii ideestaadiumis projektid kui tooted, mis on valmis, kuid mis vajaksid viimast lihvi või hoopis abi ettevõtluses. Samuti ei sea me piiranguid meeskonnaliikmete arvule ega nõua valmis ettevõtte olemasolu. Koolitusprogramm on eestikeelne ning õppeaasta jooksul korraldame lisaks virtuaalkoolitustele ka näos-näkku koolitusi ja kokkusaamisi.

PESA alustab oktoobrist kolmanda kursusega, pakkudes nõustamist nii tootearenduse, turunduse, disaini kui ka äriplaani aspektist. Kaheksa kuud kestev programm koosneb viiest etapist ning programmi  lõpuks on seatud eesmärk tooteid Eesti turul müüdavaks arendada ja omada eksporditurgudele sisenemiseks juba esimesi reaalseid kontakte.

PESA tootearendusprogrammi juhendavad tuntud koolitajad sh. Anu-Mall Naarits (Eesti Marketingi Instituut), Indrek Maripuu (Arendussahtel) ja Sixten Heidmets (EKA). Projektimeeskondadele on toeks personaalsed ettevõtlusmanagerid. Koolitus toimub eesti keeles.

PESA teise lennu hulgas oli disainmööblit, lauanõusid, lauamänge, kardinaid, voodipesu, jalanõusid jt. Üks projektidest on sotsiaalne ettevõte, kus paberkottide valmistamisel kasutatakse erivajadustega tööjõu abi.

PESA projektid 2013. aastal olid k00d.ee, Linnupette Lusikad, Wilderness Dreams, Goldmerk, MAKU, Kiriline, KAAL Disain, Projekt 0.72, E. Strauss, Nutikas Eesti Asi, Kontuur, Suzani.

Avaldusi 2013. algavasse PESA programmi võtame vastu 20. septembrini aadressil   mariliis@looveesti.ee

Inspiratsiooniks: PESA tootearendusprogrammi 1. lennu 2011/2012 kataloog ja PESA tootearendusprogrammi 2. lennu 2012/2013 kataloog

http://pesa.looveesti.ee/