Teatrietendus ettevõtte loomisest “Palju õnne igaks elujuhtumiks!” 2010

21. detsember, 2010
altLoov Eesti korraldas eelkõige tudengitele suunatud hariva teatrietenduste “Palju õnne igaks elujuhtumiks!”, mille peamiseks eesmärgiks oli ärgitada noori inimesi ettevõtlusega tegelema.

Selleks, et loovust käivitada, peavad töötama tunded ja kujundlik mõtlemine. Selleks, et  käivituks äri, peavad kõnelema hakkama numbrid  ja analüütiline mõtlemine. Kuidas käivitada mõlemaid? Koostöös Juhtimisteatriga sündis etendus, kus mängiti läbi äriidee sünd, ettevõtte loomine ning esimesed kasvuraskused.

Loov Eesti korraldas 2010. aastal koolitust juba teist aastat.  „Tegutseme selle nimel, et meil oleks rohkem julgeid ja edukaid loomeettevõtjaid ning kuidas saaks seda loovamalt ja tabavamalt  edasi anda, kui läbi teatrietenduse, kus mängivad suurepärased näitlejad?” lisas Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Etendus – koolitus oli mõeldud kõigile üliõpilastele ning loomeinimestele, kes tahavad oma vaimu värskena hoida ja tulevikus oma loovust ettevõtlikult rakendada.

 

Koolituses oli kokku pandud kolm erinevat vormi – teater, loeng ja juhtumianalüüs ehk case-study. Näitlejad mängisid ette loo, mida lühikeste loengute ja kommentaaridega katkestati ja analüüsiti. alt

Kommentaaride ja analüüsiga läbi pikitud teatraliseeritud koolitus puudutas kaht olulist teemade ringi loovettevõtluses, millega hakkama saamine on igale loomingulisele inimesele paras pähkel. Esimene on seotud loomingu turu ja turustamisega, teine loomeettevõtte kasvamise ja juhtimisega.

„Palju õnne igaks elujuhtumiks“ on Juhtimisteatri projekt, mis on spetsiaalselt tehtud Loov Eesti tellimusel looverialade jt. loomeettevõtlusest huvitatud üliõpilaste jaoks. Etenduses osalesid Piret Laurimaa, Sepo Seeman ja Tiit Palu, koolitust viis läbi Heiti Pakk.

Etendus toimus Tallinnas, Viljandis ning Tartus.

 

Etenduse korraldamist toetas Briti Nõukogu Tallinnas

Lae alla koolituse slaidid SIIT

alt

25altalt