Loov Eesti+ Maa toob ettevõtluse- ja tootearenduse tippkompetentsi Ida-Virumaale ja Järvamaale. REGISTREERU

18. august, 2016

Loov Eesti alustab septembris kohaliku ettevõtluse edendamisele suunatud programmiga Loov Eesti+Maa, mille eesmärk on pakkuda uusi ja innovatiivseid lahendusi, et aidata ettevõtetel  oma tooteid arendada ja müüa ning ekspordikäivet kasvatada. Oodatud on nii loomeettevõtjad kui ka teiste valdkondade ettevõtjad, kes otsivad uusi ideid ja soovivad arendada oma tooteid.

„Uued mõtted sünnivad ikka seal, kus erinevad kogemused kokku puutuvad. Seetõttu toome lisaks tavapärasele ettevõtluse ja juhtimiskompetentsile juurde ka loomeinimeste kogemusi ning teistsugust vaadet. Meie senine praktika näitab, et just nii sünnivad turgu muutvad ideed,“ ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Programm on jagatud viide etappi. Esimeses etapis peetavates InnoLab-i töötubades kogutakse ideid, kuidas oma ettevõttele või tootele uut hingamist anda, teises on TeamLabi formaadis võimalik oma meeskondadesse lisajõudu leida ning  kogenud mentorite käe all ideid edasi arendada. Kolmandas etapis saab liituda 8 kuud kestva veebipõhise arendusprogrammiga PESA, kus Eesti juhtivate koolitajate käe all saavad uued tooted ja teenused turuküpseks. Kui toode juba valmis ning plaan minna välisturule, siis saab liituda ekspordile suunatud programmiga PESA+, kus koolitusprogrammile on lisatud rahvusvaheline mentorprogramm. Kogu programmi ulatuses on oluline koostöö ning võrgustamine nii kohalike kui ka sihtriikide ettevõtetega. Müügioskuste viimistlemiseks osaletakse üheskoos messidel ja turgudel.

Programmiga saab liituda SIIN

Kuigi programmi fookus on sel hooajal Ida-Virumaal ja Järvamaal, saavad sellega liituda ettevõtted kogu Eestist. Võimalus on läbida kogu programm algusest lõpuni või vastavalt ettevõtte vajadustele liituda just endale sobiva etapiga. Nii programmi uudised kui ka koolitused on kättesaadavad eesti ja vene keeles.

Sündmuste selle hooaja ajakava on järgmine:

6.septembril InnoLab Paides, Nelja Kuninga hotellis, Pärnu tn 6

12. septembril InnoLab Türil, Türi Kultuurikeskuses, Hariduse 1.

15. septembril InnoLab Mäetagusel, Mäetaguse mõisas

16. septembril InnoLab Jõhvis (vene keeles), Jõhvi Kontserdimajas

17. septembril InnoLab Narvas (vene keeles), Narva Kolledžis

20. september PESA+ taotluste tähtaeg,

26. september PESA+ ekspordiprogramm alustab,

7.-9. oktoober TeamLab Narva Kolledžis,

22.-23. oktoober Teamlab Tallinnas,

25. oktoober PESA arendusprogrammi taotluste esitamise tähtaeg,

4. november PESA programm alustab,

Veebruar 2017 alustab PESA+ teine vastuvõtt.

Programmi põhikoolitajad on Indrek Maripuu (Loovusait), Anu-Mall Naarits (Marketingi Instituut), Sixten Heidmets, Markko Karu, Maire Otsus ning Jaan Järv

Möödunud hooajal tegutses programm Kagu-Eestis. Vaata lähemalt SIIT. PESA ja PESA+ programmis valminud toodetega saab tutvuda SIIN.

Loov Eesti+Maa programmi partnerid on MTÜ Loov Eesti, Marketingi Instituut, Loov Maa, Ida-Viru Loomemajanduskeskus, Järvamaa Arenduskeskus. Programmi kohta saab lisainfot www.looveesti.ee ja Facebookis https://www.facebook.com/looveesti/

 

Loov Eesti+Maa programmi toetavad EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ja Swedbank.

 

Lisainfo:

Yvelin Karu Loov Eesti+Maa programmi juht 5109896 yvelin@looveesti.ee