8. veebruaril toimus Kristiine ja Rocca al Mare keskustes Junior Achievement Eesti korraldatud iga-aastane Eesti õpilasfirmade laat!

14. veebruar, 2014

image005Kuigi Eesti õpilasfirmade laata on Junior Achievement korraldanud juba ligi 20 aastat, oli sel korral kavas suur uuendus – laat toimus korraga kahes kohas korraga. Õpilasfirmade laadal osales kokku üle 130 õpilasfirma Eestist, Soomest, Norrast ja Moldovast. Kõigi õpilasfirmade peale kokku oli osalevaid noori umbes 500. Nagu juba tavaks saanud, pakuti suurt valikut erinevaid tooteid ning teenuseid, ning neist silmapaistvamaid tunnustas žürii, kuhu kuulusid ka Loov Eesti esindajad.

 Kristiine keskuses osutus parimaks õpilasfirma tooteks Tallinna Reaalkooli ÕF M3 välja mõeldud efektiivsusmärkmik ning parimaks teenuseks samuti Tallinna Reaalkooli ÕF Sants, kes pakub töövahendusteenust noortele. Kristiine keskuse kõige edukam müüja oli ÕF NeonVision Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumist, kes müüsid pimedas helendavaid prille.

Rocca al Mare keskuse parimaks õpilasfirma tooteks valiti Tallinna 21. Kooli ÕF Easy Clip välja mõeldud mugav ja ilus klamber, mis on mõeldud eeskätt erinevate juhtmete koos hoidmiseks. ÕF EasyClip sai lisaks ka Rocca al Mare keskuse edukaima müüja preemia. Parimaks teenuseks peeti žürii poolt Õismäe Vene Lütseumi ÕF DK Koolitust, kes pakub erinevaid suhtlemiskoolitusi noortele.

Rahva lemmikuteks valiti Rocca al Mare keskuses ÕF JoyJars Tallinna Linnamäe Vene Lütseumist, kes müüsid heade mõtetega täidetud purke. Kristiine keskuses sai sama auhinna ÕF Kauboid Pelgulinna gümnaasiumist – nemad võlusid külastajate südamed erinevate koogisegudega.

Lisaks auhindas õpilasfirmade programmi peatoetaja Swedbank välja ka Tuleviku tegija preemia, selles kategoorias võitis taaskord ÕF Sants Tallinna Reaalkoolist. Möödunud aastal sama auhinna saanud ÕF Kolm Põrsakest võitsid hiljem Londonis ka Euroopa parima õpilasfirma tiitli.

„Esmakordselt kahes kohas korraga toimunud laada kogukäive ulatus 5000 euroni. See on ligi kaks korda rohkem kui aasta varem. Kuigi õpilasfirma puhul on õppimine tulu teenimisest olulisem, ongi laat müügikogemuse saamiseks. Seetõttu on suur rõõm näha, et noored suudavad luua tooteid ja teenuseid, mille järgi leidub turul nõudlust!“ kommenteeris Junior Achievement Eesti direktor Epp Vodja.

Juba kahe kuu pärast toimubTartus Eesti õpilasfirmade võistlus, mille võitja läheb esindama Eestit juulis toimuvale Euroopa õpilasfirmade võistlusele. Esmakordselt toimub Euroopa võistlus Tallinnas. Järjekorras 25 Euroopa võistluse korraldusõiguse andmine eestile on suureks tunnustuseks Eesti ettevõtlushariduse kõrgele tasemele. Seda kinnitavad ka viimase kümne aasta jooksul saavutatud kuus esikolmiku kohta.

Eesti õpilasfirmade laata rahastatakse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse kaudu Euroopa Liidu Sotsiaalfondi vahenditest. Õpilasfirmade programmi suurtoetaja on Swedbank.