Ajujaht 2010 võitja on nutikas lillepott Click&Grow

24. mai, 2010

Ajujaht2010 võitjadAjujaht 2010 pingelise galaõhtu käigus tunnistasid žürii ja televaatajad koos võitjaks nutika lillepoti Click&Grow. Teise koha võitis loomade geneetilise testimise teenus ning kolmanda koha õppemängud. Ajujahi konkurssi viiakse läbi EASi teadlikkuse programmi raames, mida rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Auhinnagalal esitlesid viis finalisti viimast korda žüriile oma äriplaane ning spetsiaalselt auhinnagala jaoks tehtud meeleolukaid reklaamklippe. Žürii Mart Maasik, Andrei Korobeinik, Valdo Randpere, Maire Milder ja Rein Kilk andsid kõige rohkem raha Click&Grow meeskonnale. Publiku lemmikuks osutus VetMed. Summade kokku arvutamisel jäi võitjaks siiski Click&Grow.

Esimese koha auhinnarahaks sai kokku 321 000 krooni, teine koht 262 000 krooni ja kolmas koht 172 000 krooni. Auhinnagalal anti üle ka mitmed eriauhinnad – Tehnoloogiateemant, Maailmavallutaja, Tartu äriprojekt, Tallinna äriprojekt ning Sotsiaalne Ettevõte.

SEB äriarenduse juht ning Ajujaht 2010 žürii liige Mart Maasik oli kõigi finalistidega väga rahul. “Finaali sattusid väga erinevate valdkondade ideed ja väga rõõmustav oli vaadata, et ka vähem tehnoloogiliste valdkondade esindajad oma ideesid väga jõudsalt arendada suutsid. Võitja on globaalse potentsiaaliga ja kindlasti kuuleme peagi tema suurtest võitudest,” kinnitas Maasik.

Eelmise aasta septembris käivitunud konkursile laekus 1751 ideed tarkvaraarenduse, internetiteenuste, disaini, keskkonna ja energia, mobiilitehnoloogia, hariduse ja meelelahutuse valdkondadest. Detsembris valis žürii välja 20 meeskonda, kes alates aasta algusest on saanud mitmeid koolitusi oma äriplaanide arendamiseks, vajalike investeeringute kaasamiseks ning ideede ellu rakendamiseks. Pärast koolituste läbimist esitasid meeskonnad žüriile hindamiseks äriplaanid, mille seast valiti välja viis parimat.

Ettevõtluskonkursi Ajujaht eesmärgiks on aidata noori ettevõtjaid uuenduslike ettevõtete loomisel. Miljonikroonise auhinnafondi panevad välja SEB, Elion, EMT, MicroLink, BDA Consulting, Ülemiste City, Eesti Arengufond, Tehnopol, Tallinna Ettevõtlusamet, Tartu linn, Skype, Heateo Sihtasutus, Webmedia ja Nasdaq OMX Tallinna börs. Ajujahi korraldajad on BDA Consulting, Invent Baltics ja Connect Eesti.