Algab elavat huvi äratanud linnade tulevikku vaatav festival Nordic Look 2012

14. mai, 2012

nordic_look_2012Homme, 15. mail algab linnaruumi ja arhitektuuri festival Nordic Look 2012, mille avalöögi – rahvusvahelise konverentsi ehk foorumi “Elav linn. Unistuste linn” – vastu on olnud nii suur huvi, et korraldajad otsustasid sisse seada otseülekande vaatamise võimaluse festivali kodulehel www.nordiclook.ee.


Kuna Kumu kunstimuuseum ei ole kummist, kuid linnaruumi areng läheb paljudele inimestele nii Tallinnast kui ka mujalt Eestist korda, tuli korraldajatel – Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Eesti Arhitektuurikeskus ja Loov Eesti – leida võimalus kaasata kõiki.

Lisaks otseülekandele saab www.nordiclook.ee lehel igaüks avaldada arvamust, kuidas linnaruumi võimalusi paremini ära kasutada ning kirjeldada enda head linna. Korraldajad koguvad mõtted kokku ning esitavad need linnaruumi kujundajatele, tellijatele ja otsustajatele pärast festivali lõppu.

Konverentsil esitab teiste seas oma nägemuse tuleviku linnast Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves. Konverentsi peaesinejateks on maailmakuulus arhitekt Jacob van Rijs Hollandist ning mitmete Põhjala linnade arendamist nõustanud maastikuarhitekt Patrick Quist Rootsist. Lisaks neile jagavad linna arendamise ideid ja ärgitavad arutelusid teised tunnustatud eksperdid nii Eestist kui ka Põhjamaadest: Marco Steinberg (Sitra, Soome), Andres Sevtšuk (Eesti linnauurimise talent Singapuris), Heldur Meerits, Ülle Madise jt.

Eesti linnaruumis on ilusaid hooneid, kuid tervikpilt areneb pigem lapitekilikult – see ei taga kestlikku arengut ega vii ühtsema piirkonna tekkeni Läänemere ümber. Inimväärse elukeskkonna kujundamine linnas on nii elanike, võimu, ettevõtjate kui ka linnakülaliste huvides. Festivali Nordic Look 2012 korraldajad uurivad, kas linnaruum on Eestis kaotsi lastud võimalus ning kuidas kujundada linnadest tuleviku edulugu.

Kuigi konverentsisaal on juba täis neid, kellele läheb linnakeskkond korda, leidub vabu kohti veel maikuu jooksul toimuvatele sisukatele arhitektuuriseminaridele, mis avavad ideevõistluste (16. mai), intellektuaalomandi (23. mai) ja välisturgudele mineku (30. mai) võimalusi.  Lisaks kohtuvad Nordic Look 2012 raames Läänemere piirkonna arhitektuurikeskused, saab vaadata Soome noorte andekate arhitektide näitust Newly

Drawn ning Põhjamaade arhitektuurifilme maikuu lõpuni.

Kõik üritused toimuvad Kumu kunstimuuseumis ja on tasuta. Lähemalt: www.nordiclook.ee.