Algab konkurss kuraatori residentuuriks ISCP programmis New Yorgis

19. veebruar, 2016
EKKAK kuulutab välja konkursi 2-kuulisele stipendiumile iseseisvaks kuraatoriresidentuuriks ISCP programmis Brooklynis New Yorgis. EKKAK katab residendi lennu-, majutus- ja osalised elamiskulud.

ISCP on üks tunnustatumaid mittetulunduslikke kaasaegse kunsti institutsioone, mis pakub karjääri alustavatele ja juba tunnustatud kunstnikele ning kuraatoritele residentuuriprogramme. ISCP pakub oma residentidele isikliku, 24 tundi avatud stuudiopinna, regulaarsed stuudiokülastused residentuuriprogrammi külaliskriitikutelt, ühiskülastused muuseumitesse, galeriidesse ja teistesse kultuuriinistitutsioonidesse ning osalemisvõimaluse ISCP avalike loengute programmis. Samuti on residendid oodatud osalema nii ISCP näituse- kui osalusprojektide programmis.

Kandideerimiseks palume hiljemalt 1. märtsiks 2016 esitada aadressil iscp@ecadc.ee järgmised materjalid:

  • vabas vormis avaldus, mis kirjeldab kuidas ISCP-EKKAK residentuur aitaks kaasa kandidaadi senise kuraatoripraktika arengule
  • viimase 3 aasta kuraatoriprojektide dokumentatsioon (pdf, 10 visuaali või link portfooliole);
  • elulookirjeldus (koos kahe soovitaja kontaktandmetega).
Palume kõik konkursil osalemiseks vajalikud materjalid esitada inglise keeles. ISCP residentuuriprogrammis osalemiseks esitatud avaldusi hindab EKKAK poolt nimetatud rahvusvaheline žürii.

ISCP-EKKAK kuraatoriresidentuur toimub ajavahemikus 1.oktoober – 30. november 2016 ning konkursil oodatakse osalema nii institutsionaalseid kui vabakutselisi kuraatoreid.

ISCP-EKKAK kuraatoriresidentuuri toetavad Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus ja Eesti Kultuuriministeerium.