Algab registreerumine loovettevõtja mikrokraadiprogrammi

29. mai, 2023

7. septembril 2023 alustab taas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia loovettevõtja mikrokraadiprogramm, kuhu oodatakse osalema kõiki, kel soov lisaks loovusele ettevõtluskompetentsi omandada. Programmi saab registreeruda 1. juunist 21. augustini.

Loovettevõtja mikrokraadiprogrammi käigus saavad osalejad teadmised ja praktilised oskused äriplaani kavandamiseks ja elluviimiseks ning hindamatu meeskonnatöö kogemuse. Programm koosneb kahest ainest – „Loovettevõtja baaskursus“ ja „Loovettevõtja baaskursuse praktika“ –, mis läbitakse ühe õppeaasta jooksul. Seejärel on võimalik kandideerida suvekuudel toimuvasse inkubatsiooniprogrammi, kus saab oma ideed mentorite ja rahastuse toel edasi arendada. Lisaks on spetsiaalselt mikrokraadiprogrammi jaoks salvestatud paarkümmend põnevat persoonilugu Eesti juhtivate loovettevõtjatega, kes jagavad avameelselt enda läbikukkumisi ja õnnestumisi.

„Kõik loovettevõtja mikrokraadi lõpetajad saavad kandideerida suvisesse ettevõtlusinkubaatorisse, kus koostöös Viljandi linnaga toetame vastloodud ettevõtteid 20 000 euroga,” sõnas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia direktor ja loovettevõtja mikrokraadiprogrammi eestvedaja Juko-Mart Kõlar. „Tänaseks on meil juba üle kümne reaalselt tegutseva loovettevõtte, mis kõik said alguse ühest heast ideest ja paarist sõbrast, kes otsustasid kultuuriakadeemia ettevõtlusõppega liituda.”

Mikrokraadiprogrammi saab registreeruda 1. juunist 21. augustini 2023. Programmi läbinule antakse Tartu Ülikooli mikrokraadiprogrammi tunnistus. Lisateavet leiab kultuuriakadeemia kodulehelt viljandi.ut.ee/loovettevotja-mikrokraad.

Mikrokraadiprogramm on pikem tervikliku sisuga täiendusõppeprogramm, mis on loodud tasemeõppekava ainete baasil ning mille eesmärk on pakkuda kiiret ja efektiivset tööturu vajadustele vastavat koolitust. TÜ Viljandi kultuuriakadeemia loovettevõtja mikrokraadiprogramm toimus esimest korda 2021. aasta sügisel. Alates 2023. aasta septembrist on soovijatel pärast programmi läbimist võimalik kandideerida ka Tartu Loomemajanduskeskuse kuni 6 kuud vältavasse inkubatsiooniprogrammi või jätkata ettevõtte arendamist Kesk-Eesti Ettevõtlusinkubaatoris.