Algas kandideerimine 2012. aasta Tallinna Disainikaardile

14. veebruar, 2012
d_logo_tekstita2Eesti Disainikeskus kuulutab avatuks konkursi interjööride, salongide ja näitusepindade kandmiseks Tallinna Disainikaardile 2012.
Osalemisankeedi täitmise ja fotode esitamise tähtaeg on 1. märts 2012.

Tallinna Disainikaart koondab ja toob esile Tallinna avalikud ruumid, mis rakendavad, tutvustavad ja väärtustavad kaasaegset Eesti disaini. Kaardilt leiab nii kõrgetasemelise Eesti disainiga sisustatud kohvikuid ja hotelle, disaini müüvaid salonge kui ka näitusepindu ja muuseume.
“Disainikaart väärtustab ja tõstab esile head Eesti disaini, mida leidub siinsamas meie ümber kohtades, kus me seda alati ei märka. Tallinlastele pakub kaart võimalust uudistada varasemast tuttavaid paiku uues kontekstis – näiteks Valli baari, Kuku klubi või vana head kohvik Maiasmokka,” avab kaardi tausta üks koostajatest, kunstiteadlane Kai Lobjakas.
Disainikaarte jagatakse tasuta kaardil märgitud kohtades, Tallinna turismiinfopunktides, turismimessidel ning kõikidel Eesti Disainikeskuse poolt korraldatud üritustel.
Kandideerimiseks palume täita ankeedi ning saata kolm fotot interjöörist ja kolm fotot eksponeeritud disainist (galerii näituse eksponaatidest või müüdavast disainist) hiljemalt 1. märtsiks 2012 e-posti aadressile maris@disainikeskus.ee. Fotode suurus maksimaalselt 1MB.
Et katta osaliselt kaardi väljaandmisega seotud kulusid ootame kõigilt kaardile pääsenud ettevõtetelt toetussummat 100€.
Kaardil esile tõstmist väärivad asutused valib välja eriala professionaalidest moodustatud nõukogu.
Uuendatud kujundusega seitsmes trükk, tiraažiga 30 000 kaarti, valmib 2012. aasta maikuus eesti, inglise, vene, saksa, soome ja rootsi keeles.
Esimene Tallinna Disainikaart anti välja 2006. aastal Disainiaasta raames, seejärel on täiendatud kaart ilmunud kuuel aastal.
Disainikaardi ilmumist toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tallinna Ettevõtlusamet.