Algavad Tartu Kõrgema Kunstikooli lõputööde kaitsmised

11. juuni, 2013

Kolmapäeval, 12. juunil algavad Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) selleaastaste lõputööde avalikud kaitsmised. TKK lennus 2013 kaitseb lõputöid 51 restaureerijat, disainerit ja kunstnikku.  Lõputööde avalikele kaitsmistele on oodatud kõik valdkondadest huvitatud inimesed. Avalikud kaitsmised pakuvad ainulaadset võimalust heita pilk kunstniku loomeprotsessi. Praktiliste tööde kõrval tulevad kaitsmisele ka mitmed teoreetilised tööd.

Traditsiooniliselt hindavad lõputöid ekspertidest koosnevad komisjonid, mida juhivad restauraator Mati Raal, disainer Tõnis Vellama ning filmirežissöör ja –operaator Arko Okk. Lisaks erialaspetsialistidele kodumaalt annavad oma hinnangu lõpetajate arengule ka Diego Carlazzo (mööblikonservaator, Soome Kymelnaakso rakenduskõrgkool), Juha Laurikainen (disainer, kunstnik, Soome HAMK-i rakenduskõrgkooli õppejõud) ning Ivars Heinrihsons (maalikunstnik, graafik ja tekstiilikunstnik, Läti Kunstiakadeemia Kaunite kunstide ning maali osakonna juhataja).

Kaitsmiste ajakava asub siin www.artcol.ee/oppimine/loputood/ . Disaini valdkonna lõputööde kaitsmine 13. ja 14. juunil kuulub Tartu disaininädala programmi (www.lmk.ee/dok).

Lõputöödest on valminud kogumik Lend 2013, mis sisaldab kõikide selleaastaste lõputööde tutvustusi ja pildimaterjali loometöödest. Trükis annab hea ülevaate TKKs õpetatavatest erialadest, pakkudes võimalust tutvuda kõikide lõputöödega eraldi ja koos. Raamat on eesti-inglise keeles.

Kestab ka sisseastumine TKKsse. Sisseastumiseks vajalikke elektroonilisi avaldusi saab esitada 24. juunini. Elektroonilist avaldust esitamata sisseastumiseksamitele ei pääse. Sisseastumiseksamid toimuvad 26.-30. juuni.

Lõputööde näitus Lend 2013 on galeriis Noorus avatud kuni 13. juulini.

Galerii Noorus asub Tartus, Riia 11. Galerii on avatud T-L 11-18. Näituse külastamine on tasuta.